ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Facebook'tan kullanıcıları sevindiren hamle!

Facebook, sahte yayınlar yapan ve canlı yayınları farklı amaçlar için kullananların önüne geçmek için canlı yayın kurallarında değişikliğe gitti. İşte Facebook'un yaptığı değişiklik!

16.05.2017 / 08:30
Facebook'tan kullanıcıları sevindiren hamle!

Dünya genelinde her ay yaklaşık 1,9 milyar kullanıcı tarafından ziyaret edilen Facebook, 2015 yılında duyurusunu gerçekleştirdiği Canlı Yayın özelliğini, geçtiğimiz yıl tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi.

İki ay önce kullanıcılara sunduğu ekran paylaşımı, birden fazla kamera kurulumu gibi yeni özellikler ile Twitch'e rakip olacağı konuşulan Facebook, canlı yayın kurallarında değişikliğe gittiğini duyurdu.

İşte Facebook'un canlı yayın özelliğini farklı amaçlar için kullananlar ile mücadele etmek için yaptığı kural değişikliğinin detayları!

Facebook, canlı yayın kurallarını değiştirdi!

Facebook, Canlı Yayın API'sına ait kullanım politikasında yaptığı değişiklik ile özelliğin, sabit, animasyonlu veya belirli bir döngü ile görüntülenen resimleri yayınlamak için kullanılmasının yasaklandığını duyurdu.

17-05/15/facebook-canli-yayin-1.jpg

Beğeni ve tepki butonlarını kullanarak sayfaların anketler düzenlediği canlı yayınları sessizce yasaklayan Facebook, yeni kurallara uymayan canlı yayınların geri plana atılacağını ve devam edilmesi halinde sayfanın veya kişinin canlı yayın özelliğine erişiminin kısıtlanacağını belirtiyor.

Bu tarz yanıltıcı yayınların kullanıcıları canlı yayınlardan uzaklaştırdığını belirten Facebook yetkilileri, bu kısıtlamaların canlı yayınların geleceğini korumak için yapıldığını ifade ediyorlar.

:: Facebook'ta yapılan sahte yayınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    16.05.2017 / 15:26:05

    Bu halk arasında gel gel demek.

    YANITLA