ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Google Play Store ne kadar kullanılıyor?

Google tarafından bugün düzenlenen Google I/O etkinliğinde Play Store hakkında da önemli bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilerden biri de 2016 yılında indirilen toplam uygulama sayısı.

18.05.2017 / 22:00
Google Play Store ne kadar kullanılıyor?

Google tarafından düzenlenen Google I/O etkinliğinde konuşma yapan Mühendislik departmanının Başkan Vekili Dave Burke, 2016 yılında Google Play Store'dan toplamda 82 milyar uygulamanın indirildiğini belirtti.

Uygulamalar ne kadar kullanılıyor?

Burke'ün açıklaması sırasında 2015 yılının rakamlarına da değinildi ve 2016 yılında bir önceki yıla oranla 17 milyarlık bir artış yaşandığının altı çizildi. Yani 2015 yılında Google Play Store üzerinden toplamda 65 milyar uygulama indirilmişti.

Dave Burke ayrıca Android Wear 2.0 hakkında da önemli bilgiler verdi. Şu anda 24 farklı üreticinin Android Wear kullanan giyilebilir Teknoloji ürünleri üretmekte olduğu da belirtildi.

Son olarak da Audi araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir bilgi paylaşıldı ve Audi araçlar için üretilen Android Auto yazılımının çok kısa bir süre içerisinde hazır hale geleceği söylendi.

Bahsi geçen uygulama indirmeleri konusunda da paylaşılmayan nokta, indirilen 82 milyar uygulamanın kaçının hala kullanımda olduğu, kaçının ise hızlıca cihazlardan silindiğiydi. Google Play Store üzerinde günlük olarak kullanılan asıl uygulamaların dışında, birbirinden gereksiz ve işlevsiz uygulamaların yer aldığı düşünülecek olursa bu rakamın bir hayli yüksek olacağını öngörmek de yanlış olmaz.

:: Android cihazlarınızda toplamda kaç uygulama yüklü? Bunlardan kaçını aktif olarak kullanıyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  20.05.2017 / 07:47:29

  Olay store de ise yaramayan yüzlerce uygulama var bunların kaldırılması gerek

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.05.2017 / 10:16:20

  yazarın profil fotosuna bak :D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.05.2017 / 09:35:44

  instagram discord

  YANITLA