ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Google sayesinde 3 milyar cihaz güvende!

Aldatıcı ve zararlı yazılım içeren sitelere karşı uyaran Google Safe Browsing servisi sayesinde dünya çapında 3 milyar cihazın güvende olduğu açıklandı.

12.09.2017 / 10:30
Google sayesinde 3 milyar cihaz güvende!

Google, Safe Browsing (Güvenli Gezinme) servisinin masaüstü ve mobil Chrome, Safari, Firefox kullanıcılarını potansiyel olarak tehlikeli web sitelerinden uzak tuttuğunu ve bu sayede 3 milyar cihazın korunduğu açıkladı.

Google Safe Browsing gelişiyor!

2013 yılında 1 milyar ve 2016 yılında ise 2 milyar cihazı koruyan Google Safe Browsing servisi, giderek daha fazla masaüstü ve mobil cihazın korunmasına yardımcı oluyor. Google’ın zararlı yazılım aracı olarak ilk girişimi olan servis, ilk olarak şirketin masaüstündeki amiral gemisi arama motorunda 2007 yılında hayata geçirilmişti. Daha sonra Safari ve Firefox tarafından da benimsenen servisten daha sonra birçok web ve uygulama geliştirici de faydalandı.

17-09/12/google-safe-browsing-3-milyar-cihaz-koruma-sdn-02.jpg

Kullanıcılara ziyaret ettikleri sitenin aldatıcı olduğunu veya kötü amaçlı yazılım barındırdığını söyleyen servis, 2015 yılında Android için Chrome uygulamasında varsayılan hale getirilmişti. Haliyle bu durum servisin kullanım oranını 2016 yılı başlarında ciddi anlamda artırdı.

Google, günümüz Safe Browsing servisinin makine öğrenimi kullandığının altını çiziyor ve sürekli olarak kendisini daha da geliştirdiğini vurguluyor.

:: Google Safe Browsing servisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  12.09.2017 / 15:05:52

  Google zaten artik sorun digerleri degil.Adamlar herseyimizi kendi sunucularinda tutuyorlar

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.09.2017 / 13:40:00 10 / 10

  Google ve güvenlikmi?!

  YANITLA