ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Hitman serisi bir Türk'e emanet!

Stüdyonun Türk CEO'su olan Hakan Abrak, stüdyonun bağımsızlığını resmi olarak duyurdu ve Hitman serisinin tüm haklarını aldıklarını belirtti.

19.06.2017 / 16:00
Hitman serisi bir Türk'e emanet!

Square Enix'e bağlı olarak seneler boyunca Kane & Lynch: Dead Man, Kane & Lynch: Dog Days, Hitman Absolution ve son olarak bu sene ilk sezonunu tamamladıkları Hitman gibi oyunları geliştiren IO Interactive, artık resmi olarak bağımsız bir stüdyo olduklarını duyurdu.

Normalde Square Enix'in alt firmalarından biri olan IO Interactive, Remedy ve Crytek gibi tamamen kendi başına oyunlarını geliştirip, farklı dağıtımcılar sayesinde geliştirdikleri oyunlarının dağıtımlarını yaptıracak.

Stüdyonun Türk CEO'su olan Hakan Abrak, stüdyonun bağımsızlığından dolayı gurur duyduğunu ve Square Enix ile anlaşarak da Hitman serisinin tüm haklarını satın aldıklarını belirtti.

Abrak, firmanın gelecekteki oyunları ve planları hakkındaki açıklamaları da önümüzdeki haftalarda yapacağını açıkladı.

17-06/18/hitman-2016-pistol.jpg

Ayrıca IO Interactive'de yaşanılan işten ayrılmalar sonucunda da eski elemanların firmaya gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor fakat Hitman serisinin başında yer alan diğer Türk isimlerden ve geçtiğimiz sene röportaj yaptığımız Onur Karademir ve Ulaş Karademir ikilisi, bu olaylardan aylar önce Unity'nin proje başına geçmişlerdi.

Şu an Türk oyun geliştiricilerin yakından tanıdığı ve seneler önce yaptığı modlar ile gündeme gelen Kemal Akay'la da Unity ile çalışmaya devam ediyorlar.

IO Interactive'in, geçtiğimiz sene reboot olarak bölüm bölüm yayınladıkları Hitman serisini, 3 sezonda tamamlayacaklarını belirtmişti.

:: IO Interactive'in geleceği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

SDN - ShiftDelete.Net

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  20.06.2017 / 13:16:32

  türkçe istiyorum

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.06.2017 / 00:38:59 10 / 10

  Hitman iyi oyun ama zamana ayak uydurması lazım. Yanı açık dünya oyunu tarzında. Mesela Kayseri'ye insan kılığında marslı lar insan ırkını araştırmak ve ticaret öğrenmek icin gizlice yerleşir Hitman da bunları teker teker tespit eder öldüre öldüre patronlarına ulaşır patron da Enson gizlice kimsenin haberi olmadan onuda öldürür. Hitman ı Şafak sezer oynar.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 19:47:38

  hitman a yazık olmasa bari

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 17:17:31 10 / 10

  O zaman yakinda Hitman the Battal Gazi verisonu cikar. Eski gizli operayonlar yerine 15 kisiye tek dalan bir 47 goruruz :)

  YANITLA