ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Horizon: Zero Dawn inceleme

Horizon: Zero Dawn inceleme ile karşınızdayız. Guerilla Games tarafından geliştirilen ve PS4 özel oyunu olan Horizon: Zero Dawn nasıl bir oyun? İşte cevabı!

02.03.2017 / 13:00
Horizon: Zero Dawn inceleme

Horizon: Zero Dawn inceleme videosu ile karşınızdayız. Sony PlayStation 4 konsoluna özel olarak üretilen, Guerilla Games tarafından geliştirilen oyun bakalım beklentilerimizi karşılayabildi mi? Özellikle son dönemlerde "Horizon: Zero Dawn Türkçe olacak mı?" sorusu ile gündeme gelen yapım, işin sonunda nasıl görünüyor?

Horizon: Zero Dawn inceleme

Öncelikle belirtelim: Oyun gerçekten de çok çok güzel görünüyor. Guerilla Games zaten PlayStation için yıllardır oyun yapıyor ve PS2, PS3 dönemlerinde yaptıkları güzel oyunlarla biliniyorlar. Killzone'un ardından ilk kez yepyeni bir oyun ile karşımızdalar.

17-02/20/horizon-zero-dawn-inceleme-1.jpg

Horizon: Zero Dawn gizemler üzerine bir yapım. Daha oyunun başlangıcı ile birlikte, devasa bir gizemin içine gömülüyorsunuz. Neden dinazorlara ve günümüz hayvanlarına benzeyen robotlar var? Neden insanlık yeniden kabileler dönemine, eski çağlardaki geleneklerine geri döndüler? Dünyaya ne oldu? Teknoloji hangi noktada bildiğimiz insanlığın sonunu getirdi?

Horizon: Zero Dawn fiyat: 189 TL (Dijital)

Horizon: Zero Dawn çıkış tarihi: 28 Şubat 2017

Gizemleri sunma noktasında aslında eli açık bir oyun olsa da, yine birçok şeyi sizin çözmeniz, bağlantıları kurmanız ve buna uygun hareket etmeniz gerekiyor. Zaten gizemler ana karakterimiz Aloy ve onun hikayesi üzerinden ilerlediği için, onları çözmeye çalışmak sizi hiç sıkmıyor.

17-02/20/horizon-zero-dawn-inceleme-2.jpg

Horizon: Zero Dawn evreninde Aloy ve onun dışlanmışlığı büyük öneme sahip. Özellikle insanların bakış açıları bu yeni dünyaya karşı olan tutumunuzu ve bilgilinizi etkiliyor. Onlarla konuşmaya çalışmalı ve Aloy'un neden dışlanmış olduğunu öğrenmek zorundasınız. Bu aynı zamanda oyunun miti içerisinde de önemli bir yere sahip.

Oynanış konusundaysa Horizon: Zero Dawn çıtayı yüksekte tutmayı başarıyor. Oldukça akıcı oynanış dinamikleri sizin oyunda vakit geçirdiğiniz süreyi hayli eğlenceli kılıyor. 

Yine de oynanış bazı noktalarda tekrara düşüyor. Yan görevlerin hikayeleri, hikaye arka planları son derece özenli olduğu için sizi bir şekilde oyalayabiliyor. Ama bazı görev bölgelerinin çok iç içe olması can sıkıcı diyebiliriz. Çünkü saatlerce aynı bölgede kalmak, açık dünya oyunu için kötü bir bölüm tasarımı örneği. 

17-02/20/horizon-zero-dawn-inceleme-5.jpg

Sonuç olarak Horizon Zero Dawn oynanış detayları, gizemli ve doyurucu arka plan hikayesi ve şahane grafikleri ile sizleri PS4 başına çakılı tutmayı başarabiliyor. İsterseniz sözü uzatmadan sizleri Horizon: Zero Dawn inceleme videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Horizon: Zero Dawn artılar ve eksiler

- Oyun dünyası zengin ve detay dolu

- Akıcı ve eğlenceli oynanış

- Ana karakter çok güçlü

- Grafikler şahane görünüyor

- Türkçe yerelleştirme bekleyenleri üzdü

:: Oyunu merak ediyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

ShiftDelete.Net Değerlendirmesi
Ürün Horizon: Zero Dawn
Puan 9.00 / 10

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  10.04.2017 / 00:38:58

  Bu Oyun bana hitap etmiyor

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.03.2017 / 17:45:41 10 / 10

  Bu şaheser PC'ye gelmeyecek demeyin lütfen :) acaba geliştiriciler PC platformuna getirmeyi düşünebilir mi oyunu.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  25.02.2017 / 01:07:08 10 / 10

  Oyuna hakettiği değeri vermişsiniz teşekkürler. Son yılların en iyi çıkış yapan oyunu ve grafikleri de süper. Uncharted gibi yeni bir marka doğuyor. 2. oyun gelirse daha da gelişmiş olabilir

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.02.2017 / 17:12:19

  Emin başkan biraz daha detaylı yazı uzun video lütfenお願いします

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.02.2017 / 13:37:36

  Öyle geniş bir inceleme yapmışsınız ki oku oku bitmiyor insan bir oyun motoru hakkında yorum yapar ya da oynanış oyun zorluğu baştan savma olmuş.

  YANITLA