ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Instagram, Snapchat'i kendi silahıyla vurdu!

Instagram rekabet içerisinde olduğu Snapchat'ten esinlendiği özelliklerle yükselmeye devam ediyor. Hatta platform bu sayede artık öne geçmeyi bile başarmış durumda!

14.04.2017 / 10:30
Instagram, Snapchat'i kendi silahıyla vurdu!

Facebook, Snapchat’te yer alan özellikleri kopyalayarak kendi platformu ve diğer sahip olduğu Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi platformlarda kullanmaktan hiç çekinmiyor. Görünen o ki şirketin bu stratejisi tuttu!

Her gün 200 milyon hesap, Instagram Hikayeler özelliğinden faydalanıyor

Instagram Hikayeler (Stories) özelliği ile kullanıcılar, 24 saat süre kalacak ve daha sonra yok olacak şekilde birden fazla hatta istediği kadar fotoğrafı ve videoyu paylaşabiliyor. Ek olarak, yazı ve çizim araçlarıyla bunlara canlılık katmanız mümkün.

Son olarak şirket, her gün 200 milyon kullanıcının Instagram Hikayeler özelliğini kullandığını açıklamış durumda. Hatta şirket bunun şerefine, özellikte kullanılabilecek yeni selfie çıkartma yeniliğini duyurmayı ihmal etmedi ki bu da Snapchat’te sunulan bir detay. Instagram’ın 600 milyonluk bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu da not olarak düşelim.

17-04/14/instagram-hikayeler-02.jpg

Instagram yine geçtiğimiz günlerde Direct adlı bir özellik sunmuştu. Özellik sayesinde kullanıcılar, gruplarına veya arkadaşlarına kısa mesajlar, akışlarından gönderiler ve kaybolan fotoğraflar ile videolar gönderebiliyor. Evet, bu özellik de Snapchat’in çekirdek özellikleriyle rekabet amacıyla ortaya çıkmış durumda.

Bakalım Instagram, diğer platformlardan esinlendiği özelliklerle büyümeye devam edecek mi?

:: Facebook’un Snapchat’ten özellikleri kendi platformlarında sunması konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  14.04.2017 / 14:16:11

  facebook temelden çalıntı olduğu için adam alışık zaten çalmaya kopyalamaya.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.04.2017 / 12:48:52

  Allah kimseyi Mark Zuckerberg eline düşürmesin, patentli ürün değilsen boku yedin demektir. instagramın adınıda değiştirin instachat yapın daha şık durur nede olsa uygulamanın yarısından çoğu snapchatten oluşuyor, logoyuda hayalet avcılarındaki gibi düzenleyip renklendirin, süper yenilik, zaten logo tasarımını yenilemenin zamanı geldi bence.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.04.2017 / 12:39:49

  kopyala babam kopyala nereye kadarrr

  YANITLA