ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

iPhone kablosuz şarj aksesuarı hazır değil!

iPhone 8 ve iPhone X modelleri kablosuz şarj özelliği ile birlikte sunulacak ancak Apple bu özellik için henüz herhangi bir kablosuz şarj aksesuarı üretmemiş olabilir!

12.09.2017 / 16:00
iPhone kablosuz şarj aksesuarı hazır değil!

Apple Park ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ve iPhone 8 ile iPhone X modellerinin tanıtılacağı etkinlik, bildiğiniz üzere bugün gerçekleştirilecek. Yeni iPhone modellerinde kablosuz şarj özelliğinin yer alacağı söylense de iddialar henüz bunu destekleyen kablosuz şarj aksesuarının etkinliğe yetişmediğine işaret ediyor.

Yeni iPhone modellerinde kablosuz şarj nasıl olacak?

Şimdiye kadarki sızıntılara bakılırsa iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri kablosuz endüktif şarj standartlarına destek sunacak. KGI analisti Ming-Chi Kuo ise, Apple’ın buna uygun kendi kablosuz şarj aksesuarını henüz hazır edemediğini söylüyor. Bu durumda kullanıcılar donanım özelliğini kullanmak için üçüncü parti Qi şarj cihazlarına yönelmek zorunda kalabilir.

17-09/12/iphone-8-iphone-x-kablosuz-sarj-sdn-02.jpg

KGI raporu, Apple’ın kablosuz şarj cihazının RF özellikleri konusunda oldukça sıkı olduğunu ve bu nedenle şirketin henüz seri üretime başlayamadığını söylüyor. Bu sürecin ne kadar sürebileceği konusu ise şimdilik belirsiz. Yine rapor şirketin seri üretime geçmek için Teknolojik atılımlar beklediğinin altını çiziyor.

Bakalım Apple, yeni iPhone modellerinin kablosuz şarjı konusunda neler sunacak?

:: iPhone X ve iPhone 8 modelleri için sunulacak kablosuz şarj özelliği konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  13.09.2017 / 13:48:26

  Süper olur

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.09.2017 / 23:56:51

  Kablosuz şarj yıllardır Android telefonlarda var. apple dalga geçiyor resmen ama mallar hala iphone peşinde

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.09.2017 / 20:38:24

  Yuh diyorum yıllarca bu beklendi ve yok diyorlar. O zaman ne anlamı kalmış ki. Wireless Charge 2012 yılında LUMİA 925 ile geldi burda önemli olan iki şey var. Birincisi 2012 YILI, ikincisi LUMİA SERİSİNDE BİLE OLMASI. Seri öldü ama...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.09.2017 / 17:18:02

  Bi iş yapacak onuda ölüp ölüp diriliyo

  YANITLA