ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Nintendo Switch korsana yenik düştü!

Piyasaya sürülmesinin üzerinden yalnızca iki hafta geçti ama Nintendo'nun yeni video oyun konsolu Switch, hacker'ların kurbanı oldu ve kırıldı. Peki Switch'te korsan oyun oynanabilecek mi?

13.03.2017 / 00:30
Nintendo Switch korsana yenik düştü!

Sony'nin el konsolu PS Vita'yı kırmayı başaran bir grup hacker'ın yeni açıklaması Nintendo'yu büyük bir sıkıntıya sokacak gibi görünüyor. Zira Nintendo'nun yeni video oyun konsolu Switch, piyasaya sürülmesinin üzerinden iki hafta geçmişken kırıldı.

Kopya oyun oynanabilir mi?

Öncelikle hacker'ların konsol üzerinde bulunan sözde gizlenmiş bir tarayıcı üzerinden bu işlemi gerçekleştirdiklerini belirtelim. Görünüşe göre Nintendo Switch'in gizli tarayıcısı beraberinde birçok eski açığı da getirmiş durumda.

Bugüne kadar birçok iOS sürümünü ve PlayStation 4'ün 1.76 Firmware'ini kırmayı başaran hacker "qwertyoruiop", daha önce iOS'u hack'lemek için kullandığı bir yazılım üzerinde ufak bir değişiklik yaparak Nintendo Switch'i kırmayı başardı.

17-03/12/switch-hacked-1489335903.jpg

Fakat şimdilik herhangi bir kanıt ortaya çıkmış değil. Yani ilginç takma adlı hacker'ımız "qwertyoruiop" henüz bir görsel ya da video yayımlamış değil. Yine de internet tarayıcıların genel anlamda bu tarz cihazların kırılmasında başrolü oynadığını biliyoruz.

Bu yüzden de Nintendo Switch'in şimdiden korsana yenik düştüğünü söylemek yanlış olmaz. Tabii şu anda kopya oyun oynanacak bir seviyede olmadığımızı ve bunun gerçekleşebilmesi için daha uzun bir süre olduğunu da belirtmek gerek.

:: Nintendo Switch'in kırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 23:42:14

  hacker iyi güzelde nickini yazmak yerine yanlışlıkla klavyeye oturmuş :(

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 23:17:23

  Kırılmayan bir şey yok

  YANITLA
 • SDN Okuru
  13.03.2017 / 09:01:03

  bunu bizim mehmet abide yapıyor. sanki yeni bisi bulmuslar

  YANITLA