ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Samsung, Bixby'nin önemli açığını kapattı!

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan bir uygulama sayesinde Bixby'e özel olan tuşu istediğiniz uygulamaya atayabiliyordunuz. Görünüşe göre Samsung bu durumdan pek de hoşnut kalmamış.

18.04.2017 / 05:00
Samsung, Bixby'nin önemli açığını kapattı!

Samsung, Bixby'yi aktive etmeye yarayan tuşun başka işlevlere sahip olmasına çok da istekli değil gibi görünüyor. Zira yayımladıkları güvenlik güncellemesi ile birlikte bu problemi (!) ortadan kaldırdıklarını açıkladılar.

Bixby tuşu nasıl değiştirilir?

Öncelikle yapılan açıklamada, All in One Gestures adlı uygulamanın sistemdeki bir açığı kullandığı ve buna izin veremeyeceklerinin belirtildiğini söylememiz gerekiyor. Çünkü Samsung, Bixby tuşunun başka bir amaçla kullanılmasının cihazınızın güvenliği açısından sakıncalı olduğunu düşünüyor.

17-04/18/eae.png

Samsung çalışanı Philip Berne'ün konuyla ilgili açıklaması

Bu yüzden de Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8+ modelleri için hızlıca bir güncelleme yayımladılar ve bu açığın kapatıldığını belirttiler. Bunun yanında da All in One Gestures gibi uygulamaları, işletim sistemlerinin derinliklerindeki çalışma prensiplerinin açıklarını kullandıkları için kesinlikle desteklemediklerinin de altını çizdiler.

Her ne kadar bu durum bir güvenlik açığı gibi görülse de, akıllı telefonuna milyarlarca para döken insanların istedikleri tuşu istedikleri şekilde kullanabilmelerine izin verilmesi gerektiği de ortada.

:: Samsung'un bu yasağı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 18:54:56

  Ahahahaha s8 siparişini iptal ettim :))

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 18:30:17

  Samsung senin asıl farkın buydu zaten onuda çöpe attın.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  18.04.2017 / 09:20:51

  Vayyy samsungda apple olmuş

  YANITLA