ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Teknoloji tutkunları için YAZGİG'17 başlıyor!

Yapay zeka, robotik ve derin öğrenme gibi konularla karşımıza çıkacak olan YAZGİG'17 başlıyor. Ankara'da düzenlenecek olan etkinlik için tarih belli oldu!

14.04.2017 / 09:35
Teknoloji tutkunları için YAZGİG'17 başlıyor!

İlki 2015 yılıda düzenlenen YAZGİG; yapay zeka, görüntü işleme, robotik ve derin öğrenme gibi Teknolojinin dünya çapında uç noktalarını oluşturuyor ve bu alanlara ilgi duyan herkesin aklındaki soruları cevaplamayı amaçlıyor.

YAZGİG'17 etkinliği başlıyor

Dünya genelinde hızla gelişen bu teknolojiler için ülkemizde farkındalık ve bilgi birikimini arttırmayı hedefleyen YAZGİG, savunma sanayii, bilişim sektörü, akademik çevrelerce ve bu alana ilgi duyan Türkiye genelindeki bütün üniversitelerin ilgili toplulukları ve öğrencileri tarafından yakından takip edilen, geniş kitlelere ulaşan bir organizasyondur.

Organizasyonların ana hedeflerinden biri de bahsi geçen konular hakkında çalışma yürüten kişileri ve ekipleri bir araya getirerek bilgi paylaşım ortamı oluşturmaktır.

17-01/30/mail_yazgig.jpg

Ülkemiz ve dünya için teknolojik gelişimi ilke edinmiş, mühendisliğin yaratıcılık, geliştirme, bütünleştirme, paylaştırma işlevine elektro-teknoloji ve bilgi teknolojisine, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunmak için kurulan Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu YAZGİG'17 sürecini başlattı.

Etkinlik konuşmacıları yakın zaman içerisinde duyurulacakken, kayıtların 1 Mart tarihi itibari ile açılacağını söyleyelim. 

YAZGİG'17, 29 Nisan 2017'de Ankara Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu'nda düzenlecek.

:: YAZGİG'17 internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

:: Etkinliğe katılmayı düşünüyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    14.04.2017 / 17:11:06

    anca tartışılır

    YANITLA