Okunma

Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor!


02 Ağustos 2016 Salı 13:50
Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor!

23.07.2005 tarihli Resmi Gazete kararı ile yürürlüğe giren Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, internet kullanıcıları tarafından son dönemde oldukça fazla eleştirilen bir kurum haline geldi. Bunun en büyük sebebi ise, internet sitelerine uygulanan erişim engellerinin TİB tarafından uygulanıyor olması.

Geçtiğimiz yıllarda dokunulmazlık gibi ek korumalara sahip olması için çalışmalar yapılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir son dakika açıklaması geldi.

TİB Kapatılıyor!

Bugün düzenlenen bir toplantıda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi yaşanan üzücü olayların ardından alınan tedbirler kapsamında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı yani TİB’in kapatılacağını açıkladı.

16-08/02/screenshot-at-agu-02-16-48-49.png

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada, internet üzerinden Türkiye dışında veya içinde barındırılan içeriklere erişimi idari kararla etkileme yetkisine sahip olan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na bağlı olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın, tamamen BTK’ya devredileceğini belirtti.

16-08/02/screenshot_13.png

Ülkemizde erişim engelli olan 112 binden fazla internet sitesinin, yaklaşık olarak yüzde 94’üne yönelik karar TİB tarafından verilmiş durumda. TİB’in kapatılma nedeni olarak ise, terör örgütüne bağlı çalışanların sayısının kurum içerisinde oldukça fazla olması söyleniyor.

:: Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 yorum - “Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Allaha sukur bi halta yaramayan fetullahin saksakcilari kaybetmeye devam ediyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yaklaşık on yıldır bir özel sektörde kendi işimi yapıyorum. Son biör yıldır iş yerimize bağlı olan sitemizi kapatan tib denen adi kurum. Hiç bir gerekçe göstermeden sitemizi kapatıyor. Geri açtırmak için onlarca fax telefon ve görüşmelerden sonra zor bela açıyor. Bu gün domein sağlayıcıdan mail geldi siteniz bu gün 14:00 kapatılacak tib ile görüşün dendi arıyoruz bir sekreter çıkıyor talebinizle alakalı fax gönderin diyor. Gönderiyoruz mbir yetkili istiyoruz mağduriyetimizle alakalı kimse ile görüştürmüyor. Domein sağlayıcıya gönderdilkleri mailde; ilkgili siteyi kapatmazsanız biz kapatacağız diyor, kapatma nedenleri gerçekten insan arka tarafı ile güler memlekette olan ohal durumları. Burandan anlıyoruzki vergi mükellefi ve sitesi olan vatandaşlara son bir darbe indirmek için ohal bahane edilerek normal bir siteyi kapatıp gider ayak ihanetlerine bir yenisini daha eklemek, Allah sizi bildiği gibi yapsın.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yaklaşık on yıldır

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kapatılma nedeni çok saçma, neymiş terör örgütüne bağlı çalışan sayısı fazlaymış, o zaman onları atın, kurumla ne alaka. bence kapatılma nedeni engellenmesini istedikleri tüm siteleri engellememeleri, bu nedenle insanlar hala eleştiri okuyabiliyor, ulaşabiliyordu, bundan sonra muhalif tüm site ve sayfalar hukuka uygun olsa bile engellenecektir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bizim açımızdan bişey değişmeyecek bu seferde btk kapatacak siteleri isim değişikliği gibi düşünün

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ülke iyiye gitmiyor diyen arkadaş bilmiyorum hangi etnik köken mensubusun ama ülke darbe atlattı, darbeden daha kötüsü varsa gel buyur konuşalım..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı abi sektörden ekip toplayıp cumhurbaşkanlığına başbakanlığa ulaştırma bakanlığına çıkarma yapıp darbenin önlenmesinde iletişimin önemi ve akk nın gereksizliği meselesini anlatın bizi kurtarın. Teknelojiyi yeni ögrenen hükümete ve bize karşı bu borcunuz sorumluluğunuz ve hakkımızdır. Bize bunu çok görmeyin. Saygılarımla.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yorumları görünce acıyorum bazılarınıza 😀

  Tib kapatılıyor işte ne güzel bir haber daha ne istiyorsunuz ? zaten bir şeye yaradığı yoktu

 9. SDN Okuru dedi ki:

  çok geç kalındı tibin çöpçüsüne kadar bütün elemanları paraleldi geç olsun güç olmasın demişler ne diyelim hayırlı olsun…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes tutturmus su nıye kapatılıo bu niye böle herşeyin açıklamasını hükümet ve cb yapıyor. Yani senin anlican dilde söyliyeyim CEVAPLIYOR. Sıkıntı bu değil sıkıntı senin cvpları ve kararları kabul etmeyiş***** anlamam arkadaş sen sol o tkpli falan ülke sınırları içerisinde yasıyorsak birasdaha yumusak usluplarla daha sevecen daha demokrat kişiliklerimizle daha gusel anlaşılabilir herkes ile her görüş yapan arklarımız ile daha münazaralar yapabiliriz. Herşeyin elbet bi acıklaması var.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İstemezükçü Kamalist zihniyet doluşmuş yine

 12. SDN Okuru dedi ki:

  hahahahaahahhahaahhahahaah

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bir ton insan içeri atılıyor hepsi evcilik. Erdoğan sarayda diğerleri hapiste evcilik (!)

 14. SDN Okuru dedi ki:

  bi de akk kalktı mı tamamdır

 15. SDN Okuru dedi ki:

  CANLI BAHİS SİTELERİ SERBEST ETSELER KESKE

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ya gene offf kendi kendine evcilik oynuyor bi senaryo yazildi bu gerekçeyle herkesi istedigi kurumdan ariyor ayni amerikanin ıraga girme sebebi gibi

 17. SDN Okuru dedi ki:

  17 25 Aralık tapeleri

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Ne diyeyim. Ülke hiç iyiye gitmiyor. Zannetmeyin iyi olacağız. Herkes ayağını denk alsın başımıza çooon gelecek var çok. Çok ah aldık.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  neler oluor

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Çaycısına kadar kimin imzasıyla O. adamlar oraya yerleştirildi. Eyyy bize ergenekoncu diyen zatı muhteremler. Şimdi taşı kırıp dostu düşmanı anlama zamanı. Bu 9 mt. çaplı Çanakları – sistemleri kuran firmalarıda iyi inceleyin zira inanıyorum ki bunların içinde de fet-mosfet ciler çıkacaktır.

" Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "