ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

PSVR nasıl televizyonsuz kullanılır?

Televizyon olmadan Sony PlayStation 4 oyun konsolu ile kullanmak üzere PlayStation VR sanal gerçeklik başlığı kurulumu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

14.08.2017 / 09:30
PSVR nasıl televizyonsuz kullanılır?

Bildiğiniz üzere PlayStation 4 (PS4) gibi oyun konsolları, her zaman için televizyon (TV) ile birbirlerine bağımlı durumdalar. Öte yandan PlayStation VR (PSVR) sanal gerçeklik başlığınız varsa, TV olmadan da PS4 ile keyifli saatler geçirmek mümkün. İşte, PSVR ile TV olmadan PS4 oynamanın yolu.

PlayStation VR sanal gerçeklik başlığının ekran olarak kullanımı

PSVR, PS4 oyun konsolunun sanal gerçeklik desteği sunmayan oyunları için de ekran olarak kullanılabiliyor. Yani oyunları sanal gerçeklik modunda oynayamasanız da başlık başarılı bir sinematik deneyim sağlayabilmekte. Uygulamanız gereken adımlarsa şu şekilde sıralanıyor:

- Ayarlar menüsüne gidin

- Aygıtlar seçeneğini seçin

- PlayStation VR seçimi yapın

- Ekran Boyutu’nu seçin

- Küçük, Orta ve Büyük seçeneklerinden birini seçin

17-08/14/playstation-vr-psvr-playsyaion-4-ps4-televizyonsuz-kullanim-sdn-02.jpg

Ekran boyutunu oyun oynarken değiştirmek için PS tuşuna basın ve basılı tutun, PlayStation VR Ayarla’yı seçin ve ardından Ekran Boyutu’nu seçin. Eğer başlığın görüş alanı merkezde değilse ve ekranı ortalamanız gerekirse kafanızı bakacağınızı yöne hizalayın ve ardından DualShock 4 oyun kolunda Option tuşuna tıklayın. Kamera ile ilgili konumlandırmanızı da iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

:: PlayStation VR başlığını daha önce TV yerine ekran olarak kullandınız mı?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    14.08.2017 / 10:25:56

    Kendimize aldik. Cok begendik. Hanima ve cocuklara da aldik.

    YANITLA