Okunma

Türk Telekom, Ortak Aklı İstemedi (Video)


27 Temmuz 2016 Çarşamba 19:00
Türk Telekom, Ortak Aklı İstemedi (Video)

İnternette doğan bir girişimin parçası olarak en büyük isteklerimizden biri; hızlı, ve uygun fiyatlı internetin herkes tarafından kullanılabilmesini sağlamak. Bu konuda öğrendiğimiz tüm haberleri tarafsız ve hızlı bir şekilde sizlere paylaşmaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bazı telekom şirketlerinin bir araya gelerek fiber altyapı konusunda çalışma yapmak üzere ortak bir şirket kurmak istediğini belirtmiştik.

Toplantı bugün yapıldı ve Ortak Akıl Şirketi adı verilen birliktelik için bir bildiri yayınlandı. Toplantı sırasında Facebook hesabımız üzerinden yaptığımız canlı yayında olan biteni, olduğu gibi takipçilerimize aktardık.

Toplantı sonrasında da katılımcılardan görüş almak istedik. Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu röportaj vermezken, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt de sadece televizyon kanallarına röportaj vererek zaman yetersizliğini öne sürüp internet sitelerine röportaj vermek istemedi.

Toplantıyı ve bu fikri hayata geçiren TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak ile merak edilenleri konuşma imkanı bulduk ve tarafsız bir şekilde okurlarımızın merak ettiği her şeyi kendisine ilettik.

Röportajda izleyeceğiniz sohbette geçen konular şöyle;

– Bu birlikteliğin amacı nedir?

– Tüketicilere ne gibi faydaları olacak?

– Türk Telekom, bu yapıya neden katılmadı?

– Yeni şirket, AKK’nın düzeltilmesine yardımcı olacak mı?

:: Türk Telekom’un katılmamasının sebebi ne olabilir? 

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

58 yorum - “Türk Telekom, Ortak Aklı İstemedi (Video)”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iyi o zaman turkcell de baz istasyonlarını turk telekom ile ortak kullansın neden böyle bir ortak aklı istemez neden acaba bu alanda güçlü olduğu ve kendi kazancına zarar geleceği için mi aslında turk telekom avea nın biraz geride olması sektöre geç girmesi pazar payının düşük olması ve gsm 1800 dezavantajı ile çekim gücünün düşük olması ayrıca turk telekom ana toptancı firmadır ve fiber dönüşümü yapıyor ama maliyetler ortada ve zaman alıyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Turk telekomdan kiralık olarak kullanın böyle şeylere ne gerek var önemli olan hangi firmanın fiberi olması değil fiberin olmasıdır aslında elektrik iletim aş gibi internet iletim aş adında bir şirket kurulmalı bunlar da dağıtıcı olabilir ve sistem kullanım bedeli öderler de aslında şu an fiber altyapıyı kim kuracak burada sorun var bazı yerlerde belediyeler bizim altyapımızı kullanın diyorlar bazı yerlerde ortak kullanın diyorlar ama nasıl olacak sıkıntılı biraz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  rekabet her zaman tuketici lehinedir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Toptancı turk telekomdur ama bunlar da hem yatırım yapmak istemiyorlar hem de ucuza kullanmak istiyorlar hepsi bir araya gelse bir turk telekom olmaz turkcell de var fiber biraz o da baz istasyonları için ana dağıtım hattının olduğu lokasyonlarda ve çok az ilde veriyor ayrıca turk telekom şu an ki bakır kablo altyapısını değiştirse fiber yapsa sorun çözülür

 5. SDN Okuru dedi ki:

  25 mb. AKK'siz pakette 2.8 ***** download, 650 ***** upload yapıyorum. Dünya standartlarında 99 Lira pahalı ve düşük hızda olmasına rağmen Türkiye için iyi. Umarım herkes bu hızları kullanabilir. Dünyada teknoloji ilerlerken bizde geriliyor. TT'nin tek olmasının önüne geçilmesi şart.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Peki FİBER olmayan yerlere'de gelicekmi bu firmalar birleşirse

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ttnet niye katılsınmış? ttnetin neresi iyi arkadaşlar 16 mbite kadar olan internet 10mbit geliyor iyi bile şükret deniliyor. santral uzakmış tamamen yalan pano sokağın başında 100 metre ya var ya yok sürekli kopuyor bir de.

  öğrenci evimde ise türksat var 25mbit acayip hızlı kesilme falan da hiç yaşamadım fiyatı da 16 mbitten daha uygun tv de içinde umarım şu ttneti al aşağı ederler.

  akk de kalksın rahat bi nefes alalım mobil oyunlar bile olmuş 3 gb. 50 gb 75 gb kime yetsin arkadaşlar?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  10 yıldır TTNET kullanıyorum bir kez dahi sorun yaşamadım.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar neden katılsın, katılıcımdı tüm firmaları toplasan bir TT yapmıyor. Hizmet kalitesine gelince ben mennunum açıkcası TT dan iki yıldır kullanıyorum tekrar uzattım iki yıl öncesinde d smart net kullanmıştım o firmada müşteri hizmetleri ile sorun yaşadığımdan memnun kalmadım açıkcası. Turkcell de her zaman ki gibi gereksiz pahalı..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ortak akıl değil ortak altyapı şirketi nerenizle haber yapıyorsunuz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  böyle ropartajlar iyi oluyo :))

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone dışındaki 2 side devletin vodafone de mecbur katılmak zorunda kaldı

 13. SDN Okuru dedi ki:

  bundan 8 sene önce rusyaya gitmiştim, adamların sistemi ile bizim sistemimiz alakasız, adamların cep telefonunda icq ile internet ücretsiz. yani internet derken, sadece icq ile anlaşma sağlamışlar ücretsiz, ve bir kaç daha uygulama ücretsizdi, diğer internet bağlantıları ücretli, ama bizimkisi gibi cep telefonundan internete bağlanmak pahalı değildi, evdeki sistemler ise evdeki bağlantı hızları farklı, iş yerleri farklı, bilgisayar bilimi için sistemler ise daha farklı halde bir bağlantı sağlamışlar, ama çok iyi hatırlıyorum ben evde turkiyede 3 megabit ile skype görüşmelerimde hafif puslu bağlanırken orada 3 megabitten az bir bağlantı ile skype görüşmelerim çok net ve ses inanılmaz derecede kaliteliydi, ve toplu kafeterya ve avmlerin hepsinde kendi evde kullandığın internetin şifresini yazdığın an internetten faydalanabiliyordun. ve wife bağlantıları çok az. bizim ülkede bir sokağa girsen wifi açsan en az 20 tane ağ çıkar karşımıza. internetimizi hızlı ve ucuz hale getirmek birazda bizim elimizde diye düşünüyorum. biz internet bağlatsak eve en az 3 kişi yararlanır adamlarda sanırım buna göre bir sistem getiriyorki bu kadar pahalı.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Superonline deyip duruyorsunuzda koydukları sayaçların elektriğinin binadan karşılandığını da biliyorsunuzdur herhalde. Adamlar helva yapacak her türlü malzemeyi benden kullanacak sonrada o helvayı bana satacak ne anladım bu işten. Geçen de kiracının biri aradı özgürlüğünü kısıtlıyormuşuz da neden Superonline bağlatmıyormuşuz, özgürlüğünü engellemeye ne hakkımız varmış. Sen bağlatacaksın bir başkası internet kullanmadığı için senin sayacının elektriğini karşılayacak ödememesi gereken bütçeyi aidatın içerisine eklenmiş bir vaziyette ödeyecek. Gelsin Türk Telekom'un yaptığı gibi sayacını koysun elektriğini bağlatsın. İnternet hizmeti sunuyorlar, elektriği de ben ödüyorum. Şimdi sen bana ucuz ve hesaplı bir internet hizmetimi sunuyorsun ? Superonline'ı da zamanında test etme şansım oldu öyle yeğe göğe sığdırılamayacak kadar bir hizmet vermiyor. Sadece altyapıları diğerlerine oranla daha kaliteli. Bi işi doğru yapabilen, adam gibi yapabilen, yasal gerekliliklerine göre yapabilen, kullanıcıyı soyup soğana çevirmeyen bir internet sağlayıcısı görmedim ben.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı Bey, basın toplantısı sırasında çekim yaptığınız videoyu nerede bulabiliriz?

 16. SDN Okuru dedi ki:

  20 Mb. bağlantıyla 2.2 Mb download yapıyorum. Superonline fiber her yere yayılsa AKK diye birşey kalmaz.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Ben türk telekomdan ayrıldım turkcell super online'a geçtim çok memnunum. Türk telekomu kınıyorum

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke, videoda söylenenler olsa ama, hiç bir beklentim yok maalesef. Üstelik, pek de tatmin olduğum söylenemez.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Hattı devlet döşese bunlarda kullanım ücreti ödese bence daha hızlı ***** işe el atarsa heryere kısa sürede fiberi döşer.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkenin iletişim adına herşeyi olan Türk Telekom neden satıldı ? Hemde yabancı bir ş***** hiç internetini kullanmadım.Şuana kadar hep Türksat kullandım, aşağı yukarı 10 sene oluyo çok ***** herkesin hızlı ve ucuz internet kullanmasını istiyorum.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Burda soyle birsey var yurtdisinda kpn diye firma yani yerel ag sahibi diye biliyorum ve zamaninda adsl kullanir iken mesela vodafone adsl kullandiginda veya herhangi bir marka da adsl olabilir her ay faturaya kira ucretidide ekleniyorsu yani vodafone kpn nin alt yapisini kullanip ona kira oduyordu ttnet bunu neden yapmiyoe yapiyorsa bilgilendirirmisiniz takipseyim

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ortak akıl değil ortak altyapı şirketi olacak adı. Tamam taraflısınız ama bari somut olan şeyleri çarpıtmayın.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Türk telekom neden yok? çünkü devlet elinde olmayan kazan kazan politikası güden bir özel şirket mantığıyla hareket ediyor. Ellerinde devlet kaynağıyla kurulumuş altyapı ve sistemler mevcut. Bunlardan maksimum gelir elde etmek istiyorlar, bu pastaya ortak istemiyorlar. Yani devlet kurumu olsa halka hizmet etmek için gerekeni yapması gerekiyordu, özel şirket olduğundan cebini doldurma kaygısı içindedir.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  türkiye de bir kaç kuruluşun elinde internet bu yüzden çok pahalı internet girişimcilerin önü açılmalı rekabet artmalı yaşadığım ülkede simkarttan sınırsız bağlantı SMS 400 dakika görüşme hepsi 15 TL Türkiye'de bu olmalı

 25. SDN Okuru dedi ki:

  TurkTelekom neredeyse tekel konumunda oldugu icin pastayi paylasmak istemiyor. Olan kullaniciya oluyor. Elbette TT'nin mevcut altyapisini diger firmalar ucretsiz sekilde kullanmayi teklif etmemislerdir. Diger noktalardaki eksikleri de bu firmalar tamamlar, TT yeni yapilan altyapiyi kullanir, bu kadar basit. TT hakkinda herkes sikayetci (ben uydunet kullaniyorum, en ufak sikayetim yok) Toplum olarak bilinclenmeli, haklarimizi bilmeliyiz. Kendi adimiza bencil davranmayip, toplum adina olumlu olani savunmaliyiz. TT gibi kan emici firmalara da prim vermemeli, imkani olanlar TT uyeligini bu birlikte bulunan firmalara tasimali diye dusunuyorum. Biz de kullanici olarak kendi cikarimiza olacak bu birligi ancak bu sekilde destekleyebiliriz.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Umarım çabuk hayata geçer hızlı sonuç alırlar.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  BUNLAR GÜÇLERINI MI BİRLEŞTİRMİŞ ? ŞİMDİ YANDIK AGA

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Turknet 150 GB 16 mb akk ve 1000 dk heryöne taahhütsüz veriyor 60 lira. 4 yıldır aboneyim memnunum

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom'un gözünü seveyim.

  Dipnot: Daha beterini kullanıyorum, çeken bilir.

  Dipnot2: Çekmeyen anten taksın gibi bir espri yapmayacağım rahat olun.

  Hakkı reis seviliyorsun, cansın.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  türk telekom cok haksız değil be kardeşler , adam toplam hattın %50 sinden fazlasını döşemiş neden çıkarı olmadan versinki ,adamın zararını kim karşılıyıcak?

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Gidip milyon dolarları futbolculara verecegine alt yapıya harcasalardı bugün gerekli kullanıcı sayısını çok rahat alırlardı. Paraları yurt dışına değilde fibere yatırım yapın.

 32. SDN Okuru dedi ki:

  ee ee diyen fetöcüden sonra bu adamı gözüm tuttu. 1-2 seneye de razıyız yeter ki şu baş belası soyguncu turk telekomdan kurtulalım.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Soru sormaktan acizsin.

  Sorsana bu ortaklığın meyvelerini en erken ne zaman son kullanıcı görecek.
  Telekomun her gelişime takoz olmasına devlet nezdinde nasıl bir girişim başlatarak dur diyeceksiniz.
  Fiber kazı çalışmalarında belediyelerin çıkardığı pürüzler nasıl aşılacak.
  Fiber altyapı yatırımı ne zaman başlayacak ve öncelikli bölgeler nerelerdir.

  Ülkenin internetinin önündeki en büyük ENGEL ADITURK TELEKOM

 34. SDN Okuru dedi ki:

  elveda türk telekom…

 35. SDN Okuru dedi ki:

  AKK yi kaldırsan ne yazar? Kaldıracaksan ilk adsl yi kaldıracaksın. Ben inanıyorum eger sizde inanirsaniz tüm Türkiye ye yeni bir hızlı alt yapı saglayabilirsiniz. Bu arada Ttnet tr telekoma geçince bi değişik oldu yani bu gidişle müşteri kaybeder beni kYbettiği gibi

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Benim anladığım adamlar demişler ki "lan oğlum bu türk telekom bizden dünyanın parasını alıyo. Bak altyapı kuracaz diye hepimiz ayrı ayrı dünyanın parasını ödüyoz. Gelin birlik olalım biz güçlenince zaten telekom mecbur kalır ***** böylelikle daha ucuza getirdiğimiz internetin parasını düşürmeyiz akkyi 50 den 100 e çekeriz hızımızda artar geçinir gideriz

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Piyasanin tekelini elinde tutarken niye ***** yatirim yapsin, bir yaptirimi ***** yapi gelistirme yatirimini BTK yaptiramayip digerlerine maal ediyorsa, TurkTelekom kadar Btk'ninda sucu ***** tutsan elinde kalan bir hatali sistem var.O yuzden ki, yaptiklari bir dogrunun yanina en az bir yanlis yaparak, kullaniciya o alt yapi masrafinin en az P 'lisini ***** ulkem..

 38. SDN Okuru dedi ki:

  dikdatör telekom devrilmeli ve acilen millileştirilmeli adı türk sahibi türk deil böyle yürümez

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Boşuna değiştirmeyin hattınızı. Al birini vur ötekine

 40. SDN Okuru dedi ki:

  neden yanaşaın türk telekom müşterilerini sömürmek varken , altyapım superonline olduğu an hiç tereddüt etmeden türk telekomdan kurtulacağım

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Bir kac senemi dedi benmi yanlis anladim

 42. SDN Okuru dedi ki:

  türk telekom bu 200.000 km lik fiberi döşerken bu firmalar neredeydi. şimdi gelip ortak kullanalım diyorlar. bunlar da döşesin 200 bini sonra gelsinler

 43. SDN Okuru dedi ki:

  yani adamin demek istediği şey şu;
  1.Bizim ortak şirket kurduk ama, AKK kaldirmak için de cebimize baya bir para girmesi lazim,ancak öyle AKK kaldiririz.
  2. Alt yapimiz buna hazir mi bilemiyoruz, önce kotayi yükselticez sıkıntı olmazsa basamak basamak ilerleyeceğiz(bu da galiba baya bi seneler alirmiş gibi duruyor).
  3. Benim düşündüğüm, ortak şirketler kuruldu eyv da. Onlar da kendi başındaki şirket'ten ekstra daha çok para kazanmak için kurmuştur bu şirketi, yani AKK seneler sonra gelse bile,kim bilir 100 TL civari olur veya daha yüksek. Ama ben hiç bir zaman AKK'nin kaldirilacağini sanmiyorum, adam da son sözü koymuş zaten, alt yapi varsa AKK kaldirirsin diyo, yani şuan bu 2-3 sene içerisinde alt yapi o kadar hizli gelişmeyeceğine göre, biraz imkansiz gibi geldi bana. HAYIRLISI, INŞ KALDIRIRLAR. HAKKI BEY HABER IÇIN TEŞKRLER.

 44. SDN Okuru dedi ki:

  İyiki superonlinedeyim

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom soygucuya Turkcell'e geçicem bu hafta

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Hadi hayırlısı , inşallah güzel bişeyler çıkar

 47. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar yaralı parmağa istemez,bunları alt yapı kurarken bir araya getirip herkez para çıkarsın Türkiye'de alt yapı yapın diyen olmadimi?

" Türk Telekom, Ortak Aklı İstemedi (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom, Ortak Aklı İstemedi (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom, Ortak Aklı İstemedi (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "