Okunma

Twitter, Tumblr’a Olan Desteğini Kesti


23 Ağustos 2012 Perşembe 18:41
Twitter, Tumblr’a Olan Desteğini Kesti

Sosyal ağların gözde ismi Twitter cephesi aldığı kritik kararlar ile adından bahsettirmeye devam ediyor. Son olarak mikro blog için geliştirilen ek uygulama sayesinde, ünlü isim ve markaların takipçilerinin büyük bir çoğunluğununsahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Ayrıca “Medium” isminde Pinterest – Twitter arası platformu yayına alan yetkililer, geliştirilen özel etiket sistemi sayesinde borsa bilgilerini canlı olarak aktarmaya başlayarak sektör çalışanlarına büyük kolaylık sağladılar. Diğer taraftan kritik bir kararla Instagram ile bağlarını koparan internet devi, bu hamlesiyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti.

Zira API ayarlarında yapılan değişiklik ile fotoğraf işleme yazılımı Instagram içerisindeki arkadaş bulma özelliği kullanım dışı kaldı. Böylece kişiler sosyal ağdaki arkadaşlarını yazılım vasıtasıyla tarayamaz hale geldi.

Bu yüzden tepki almaya başlayan yetkililerden yine çok konuşulacak bir adım daha geldi. API sistemindeki düzenlemelerine devam eden yönetim bu sefer aynı durumu Tumblr‘a yaşattı. Yapılan açıklamaya göre, blog kullanıcıları bugünden itibaren diğer site sahibi arkadaşlarını Twitter üzerinden bulamayacaklar.

Tumblr Yönetimi Duruma Tepkili

Konunun ilgili ismi Tumblr ekibi ise konu hakkında sert açıklamalarda bulundu. Mikro blog’un tavrını “hayal kırıklığı”olarak nitelendiren yetkililer kullanıcıların kısıtlandığı görüşündeler.

Kişilerin hizmet kaynaklarını kesmenin yanlış bir davranış olduğunu savunan yöneticiler kısa süre önce “Twitter Cards”isminde yeni bir sistem geliştirmişti. Bu sayede 70 milyon blog ve 30 milyar gönderi ile mikro blog’un en önemli ortaklarından olmayı başaran Tumblr, Twitter’ın haksız davrandığı fikrinde.

Twitter cephesi -üstü kapalı da olsa- açıklamaların haklı olduğunu, fakat gelecek dönemde Tumblr desteğinin yer almayacağının altını çizerek dile geritiyor. Mikro blog böylelikle kendini soyutlayarak ileriki süreç için ciddi planlarının olduğunun sinyalini veriyor.

:: Twitter’ın internet devlerine yönelik desteğini kesmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter, Tumblr’a Olan Desteğini Kesti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tumblr a katiliorm kesnlkle kullanim kolayligini yok edici bir bir tutum ! Arkdslar da doru soluor once kendisini bi duzeltsin!

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter yöneticileri işe ilk önce twitterdan başlasınlar. Gün içinde defalarca hatalar, donmalar, saçma sapan error sayfaları yüzünden çoğu zaman kullanılamaz durumda.

  3. cgrszone dedi ki:

    Twitter’da kendi borusunu öttürmeye başlar yakında Hayırlısı

" Twitter, Tumblr’a Olan Desteğini Kesti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Tumblr’a Olan Desteğini Kesti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Tumblr’a Olan Desteğini Kesti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "