ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Volkswagen de Alexa kervanına katıldı

Alman otomotiv devi Volkswagen, karbon emisyon skandalı ile batırdığı imajını Amazon'un yapay zeka servisi Alexa ile toplamayı deneyecek. İşte Alexa'lı VW otomobillerin detayları.

07.01.2017 / 14:45
Volkswagen de Alexa kervanına katıldı

Alman otomotiv devi Volkswagen, ABD'de patlak veren ve ardından tüm dünyaya yayılan, karbon emisyonu skandalı nedeniyle büyük yara aldı ancak hala ayakta.

CES 2017'de yaptığı duyuru ile de, Ford ile birlikte otomobillerinde yapay zekalı dijital asistan kullanacak ilk firma olacağını belli etti.

Alexa'nın önlemez yükselişi

Amazon ile işbirliği yaparak, yapay zeka servisi Alex'yı otomobillerine entegre edeceğini duyuran Volkswagen, işbirliğinin detaylarını ve hangi otomobillerin Alexa güncellemesi alacağını, 2017'nin ilerleyen aylarında açıklayacak.

Alexa, otomobil sahibine araç içinde dijital asistanlık hizmeti verecek. Şoförün sorularına cevap veren yapay zeka, rota belirlemek, internette arama yapmak, kullanıcının istediği şarkıları bulup çalmak, aracın teknik bilgileri, benzin durumu, kat ettikleri mesafe gibi detaylar hakkında bilgi vermek başka yeteneklere de sahip. Hatta, kullanıcılar araç içinden alışveriş listesi oluşturup sipariş verme imkanına da sahip olacaklar.

Alexa 2017 içinde otomobillerin dışında buzdolaplarına, televizyonlara ve telefonlara da girecek.

:: Yapay zekalı asistanların otomobillere girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

SDN - ShiftDelete.Net

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • mutlukocman
  07.01.2017 / 17:42:07

  ne utanmaz firma bu tostos hile yaptığı araçların tamamı iade edilmeli ayrıca cezalarda 2 3 misli artırılmalı

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.01.2017 / 15:41:04 10 / 10

  Yıllarca karbon emisyon konusunda hile yaptı yine bu markayı seven var ülkemde. Yav havayı kirletti göstere göstere, sen ikinci eli sağlam diyorsun.

  YANITLA