1.000 TL altı en iyi yazıcılar


18 Mart 2021 Perşembe 14:07
ABONE OL
1.000 TL altı en iyi yazıcılar

Belgelerin basımı için iş yerlerinde ve evlerde çeşitli yazıcılar kullanıyoruz. Bu kapsamda farklı ihtiyaçlar için piyasada birçok yazıcı bulunuyor. Biz de sizler 1.000 TL altı en iyi yazıcılar listesini derledik.

Listemizde çoğunlukla, uygun fiyatlı ve temel özelliklere sahip cihazlar yer alıyor. Ancak yazıcıları birbirinden ayıran net farklar da var.

Yazıcı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

İlk olarak yazıcıları birbirinden ayrıştıran nokta ‘tür’ oluyor. Piyasada genellikle; mürekkep püskürtmeli (kartuş) ve lazerli (toner) yazıcılar görüyoruz.  Ancak bunların yanı sıra; papatya çarklı ve nokta vuruşlu yazıcılar da vardır.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kartuş vardır. 1.000 TL altı en iyi yazıcılar listemizde de çoğunlukla bu türdeki makineler yer alıyor. Kartuşlu yazıcılar özellikle ayda 50-60 sayfa civarında çıktı alacak, ev kullanıcıları için caziptir. Ayrıca kartuşların dolum imkanı var ancak dolum ömrünün olduğunu da ifade edelim.

1.000 TL altı en iyi yazıcılar

Ayrıca mürekkep püskürtmeli makineler arasında tanklı yazıcıları da görüyoruz. Cyan, Magenta, Yellow ve siyah tanklara mürekkep dolumu yaparak kullanılır. Bu yazıcıların fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu belirtelim. Ancak sayfa başı maliyeti düşüktür.

Lazer yazıcılar yani toner kullanan cihazlar ise daha çok ofis kullanımı için uygundur. Sık kullanım için uygun olan bu makinelerin, baskı hızı da mürekkep püskürtmeli yazıcılardan üstündür. Diğer yandan toner için de dolum yapılabilmektedir.

Türün yanı sıra yazıcının Wi-Fi teknolojisine, fotokopi ve tarayıcı gibi ek yeteneklere sahip olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Özellikle ev kullanımı için çok fonksiyonlu yazıcılar daha cazip olacaktır.

Tavsiye edilen tüm ürünleri görüntülemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

1.000 TL altı en iyi yazıcılar

Hazırladığımız listede mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılara yer verdik. Bu ürünleri ihtiyacınıza göre değerlendirerek seçim yapabilirsiniz. Cihazlara bakmaya HP DeskJet 2723 All in One ile başlayalım.

HP DeskJet 2723 All in One

Mürekkep püskürtmeli yazıcı, ev kullanımı için dikkat çekiyor. 2 kartuşa sahip cihaz, Wi-Fi özelliğiyle geliyor. Ayrıca tarayıcı ve fotokopi özelliği de bulunan makine, çok yönlülüğü ile öne çıkıyor.

Marka, renkli baskılar için kartuşun 100 sayfa civarında çıktı verdiğini belirtiyor. Ayrıca kartuşların dolum imkanı da var. Ancak dolum ömrü bittiğinde yeni kartuş almanız gerekecektir.

HP DeskJet 2723 All in One

HP DeskJet 2723 All in One

Baskı hızı ise mürekkep püskürtmeli cihazlar için ortalama sayılacak bir düzeydedir. Makine dakikada 7,5 sayfa siyah-beyaz, 5,5 sayfaya kadar da renkli çıktı vermektedir. Cihazın giriş tepsisi ise 60 yaprak kapasitesine sahiptir.

Öte yandan makine fotoğraf kağıdına da baskı yapabilmektedir. Yazıcıdan fotoğraf basmak isterseniz bu ihtiyacınıza da cevap verecektir. Ancak çok sayıda basmanız önerimiz değildir.

Canon E414 Tıpalı Kartuşlu

1.000 TL altı en iyi yazıcılar listemizdeki bir diğer ürün Canon’un oldu. Kartuşlu bir yazıcı olan E414, önceki anlattığımız cihazdan biraz farklı. Bu yazıcı tıpalı kartuş ile geliyor.

Tıpalı kartuş, dolum için daha avantajlıdır. Ancak daha önce dolum yapmadıysanız yine de zorlanabilirsiniz. Bu yüzden kutu içerisinden çıkan kılavuzlara bakarak, yönergeleri takip ediniz.

Canon E414 Tıpalı Kartuşlu

Canon E414

Wi-Fi özelliğine sahip olan bu cihaz, tarayıcı özelliğine ve fotokopi çekme kabiliyetiyle de çok fonksiyonlu kategorisinde yer alıyor.

Dakikada 4 sayfa renkli, 8 sayfa da siyah-beyaz çıktı veren makine, ev tipi kullanımı için öne çıkıyor.

Canon Pixma E3340

Listemizdeki bir diğer Canon ürünü ise Pixma E3340 oldu. Mürekkep püskürtmeli yapıya sahip cihaz, ev kullanımı için tüketicilerin opsiyonları arasında yer alıyor.

Marka renkli kartuşun 300 sayfaya, siyahın ise 400 sayfaya kadar baskı yaptığını belirtiyor. Ancak tam dolu sayfaları düşündüğümüzde bu sayıların düşeceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda kartuşların dolum imkanı olduğunu da belirtelim.

Canon Pixma E3340

Canon Pixma E3340

Öte yandan Pixma E3340 fotoğraf basma konusunda da kullanıcılarına yanıt veriyor. Canon; makinenin, 10×15 cm boyutunda, 90 adet renkli fotoğraf basabildiğini belirtiyor.

E3340’ın çok fonksiyonlu bir cihaz olduğunu da belirtelim. Makine, fotokopi ve tarayıcı özelliklerinin yanı sıra Wi-Fi teknolojisine de sahip.

HP Laserjet 107A

1.000 TL altı en iyi yazıcılar listemizdeki lazerli (toner) makine ise HP’nin 107A modeli oldu. Makine, ofis kullanımı için öne çıkıyor.

Kağıt giriş ve çıkış kapasitesi 100 sayfa olan cihaz, baskı hızı ile de ofis ihtiyaçlarına yönelik olduğunu gösteriyor. Siyah-beyaz baskı yapan yazıcı, dakikada 21 sayfa çıktı verebiliyor.

HP Laserjet 107A

HP Laserjet 107A

Ayrıca toner için ‘chip’ sorunu bu cihazda yaşanmıyor. Özellikle önceki yıllarda; chipli toner zorunluluğu ile kullanıcıların karşısına pahalı toner maliyetleri çıkıyordu.

Öte yandan 1.000 TL altı en iyi yazıcılar listemizde yer alan fakat haberimizde bahsetmediğimiz ürünleri de aşağıdaki linkten görebilirsiniz. Yazıcıların fiyat bilgilerini de aynı bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Tavsiye edilen tüm ürünleri görüntülemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarDeniz Keskin

1998 yılında doğan Deniz Keskin, medya alanına ilk adımını Aydın Doğan Lisesi’yle attı. İlk deneyimini Hürriyet Gazetesi’nde staj yaparak kazandı. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor ve SDN bünyesinde çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Sene 2015 gibiydi. Bim’e Ricoh sp 111 model lazer yazıcı geldi. 59 küsür TL’ye aldım. Bir kere tozunu aldım koydum tonere, misss. Eksi yönleri renkli çıktı alamıyorsun ve fotokopi çekemiyorsun ama olsun

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

alabiliyorsanız mutlaka epson alın bime gelen hp yazıcılara bulaşmayın hatta hp nin kartuşlu yazıcılarına hiç bulaşmayın ben hp deskjet 2620 aldım baskı kalitesine bişey diyemem eyvallah çok güzelde yazdırıyor ama sürekli kartuş arızası veriyor kartuş yandığında 2 li kartuş seti yazıcıyla aynı fiyata geliyo bdn makineyi 155 tl ye aldım 2 sene önce bimden şu anki döviz kuruyla 2 adet hp 304 orijinal kartuş 150 tl ve daha çok mürekkep alan xl versiyonu ise daha pahalı tane olarak hp almadan önce 2 kere düşünün

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

kesınlıkle hp kartuşlu yazıcı demek çöp demek.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

107a nında chipsiz olduğunu ilk burada gördüm ben proğram atıyorlar sanıyordum … Benim Favorim Brother

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

çipsiz toner ne demek? bunlarda da mı jailbreak var? bıktık ya

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Canon E3340 ve E414 den uzak durun kağıt alıcıları çok sorun cıkarır genelde listedeki en iyi ürün 107A sıkıntısız

" 1.000 TL altı en iyi yazıcılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 1.000 TL altı en iyi yazıcılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 1.000 TL altı en iyi yazıcılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!