Okunma

11 nm GPU, Ne Zaman Çıkacak?


31 Temmuz 2009 Cuma 14:23
11 nm GPU, Ne Zaman Çıkacak?

Dally, açıklamasının devamında GPU potansiyel araçları ve paralel programlamaya yeni alanlar yaratılması ve bir de gelecek için cesur adımlar atılmasının gerekliliğini dile getirdi.

Bilindiği gibi GPU yongasının geliştirilmesinde her iki yılda bir performans iki katına çıkartılıyor. 2015 yılında amaçlanan ise, GPU grafik çekirdeği şimdi işlemci çekirdeklerinin yüzlercesine sahip olması. Tam olarak altı yıl sonra umulan artış yaklaşık 5000 akış işlemcisi ve 11 nm mimari.

Tabii ki, Nvidia ve AMD’nin CPU’nun çekirdek yapısı tam olarak aynı konseptte değil. Bu yüzden teknik özellikler açısından işlemciler direkt olarak karşılaştırılamaz. Ama yapılan hesaplara göre 2015 yılında şimdiki grafik performansından yaklaşık 20 kat fazla grafik performansı alacağız.

::
Ekran kartınızın modeli nedir?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 11 nm GPU, Ne Zaman Çıkacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 11 nm GPU, Ne Zaman Çıkacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 11 nm GPU, Ne Zaman Çıkacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "