Okunma

150’yi aşkın yepyeni emoji geliyor!


09 Şubat 2018 Cuma 08:00
150’yi aşkın yepyeni emoji geliyor!

Akıllı telefonların kullanımının artmasıyla birlikte hayatımızdaki yeri daha da artan Emojiler artık daha da çok çeşitli. İşte Unicode Consortium tarafından duyurulan 150’den fazla yeni emoji!

Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi!

Emoji 11.0 tanıtıldı!

2018 yılında kullanılacak en yeni emojiler Unicode Consortium tarafından duyuruldu.  Halihazırda test sürecinde olan emojilerin tam sayısının 157 adet olacağı belirtiliyor. Ancak bu sayının büyük çoğunluğunu cilt tonlarının oluşturacağı yani aslında 77 farklı emojinin olacağı belirtiliyor.

emoji

Emoji 5.0’dan sonra Emoji 11.0 olarak duyurulan yeni emojilerin, 6.0’dan 10.0’u sürüme kadar aradaki sürümlerin atlanmasının sebebi olaraksa sürüm numarasının, Unicode Standardına karşılık gelen standartla uyumlu olması için yapıldığı söyleniyor.

Genelde ilk olarak Apple’ın kullanmaya başladığı yeni emojileri iOS 12 ile 2018 yılı içerisinde görebileceğiz. Yeni gelen emojiler arasındaysa kıvırcık saçlı, kırmızı saçlı, kel adam ve kadınları görebiliyoruz. Bunların yanı sıra korsan bayrağı, uçan disk, ıstakoz, yalvaran yüz, bacak ve ayak emojileride dikkat çekiyor.

Ayrıca yeni güncelleme ile silah, tren ve koşan kadın emojilerinin yönleri değiştirilecekken üzgün kaka, ok yüzlü ve soru işaretli adam emojileri artık kullanılamayacak.

:: Yeni emojileri beğendiniz mi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 150’yi aşkın yepyeni emoji geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 150’yi aşkın yepyeni emoji geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 150’yi aşkın yepyeni emoji geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "