Okunma

2 TByte Kapasiteli SSD Şovu


22 Eylül 2009 Salı 11:03
2 TByte Kapasiteli SSD Şovu

SuperTalent RaidDrive 1.4 GByte/sn okuma ve 1.2 Gbyte/sn’lik bir yazma hızına sahip olması ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. 1 GByte DRAM bellek, PCI-E arabirime sahip olan bu ürün, üzerinde dört adet SSD disk’i RAID modunda çalıştırabiliyor.

258 x 112 x 25 mm’lik bir boyut değerinde olan RaidDrive esasında PCI-e arabirimli bir RaidDrive Expander ürününden farklı değil. Toplam sekiz adet SSD diski çalıştırabilen bu kart, bu örnekte dört adet disk ile birlikte satılıyor.

1 TByte kapasiteli RaidDrive GS yaklaşık 4999 dolardan satılıyor.

 

RaidDrive her biri farklı iş alanlarında kullanılabilen üç farklı modelle sahip. RaidDrive ES, daha çok sunucu sistemler için geliştirilmesine karşın, RaidDrive WS iş istasyonları ve RaidDrive GS üst seviye bir bilgisayar toplayan kişiler için hitap ediyor.

Super Talent ES ve WS modellerinde Single Level Cell NAND Flash bellekler kullanıyor. Her iki ürün üzerinde bulunan SSD diskleri RAID 0 veya RAID 5 olarak çalıştırılabiliyor. ES ve WS toplamda 1 TByte’lık bir kapasite destekliyor. RAIDDrive GS buna karşın Multi Level Cell NAND Flash kullanıyor ve bu sayede de 2 TByte‘lık bir kapasiteye ulaşabiliyor.

:: Yüksek bir performans alabilmek için bu kadar parayı gözden çıkarır mısınız?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2 TByte Kapasiteli SSD Şovu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2 TByte Kapasiteli SSD Şovu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2 TByte Kapasiteli SSD Şovu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "