Okunma

2012’de İşlemcilerin Hali Ne Olacak?


04 Ağustos 2009 Salı 14:31
2012’de İşlemcilerin Hali Ne Olacak?

JPR’in raporlarına göre, GPU’ların gelecekteki rolleri grafiklere basitçe başvurmak olmayacak. CPU’ya yardımcı olmak için genel uygulamalardaki hız artacak, yeni jenerasyon işletim sistemi Windows 7 ve Microsoft DirectX programlama popülaritesi potansiyel olarak büyüyecek. Bu yüzden gelecek işlemciler daha fazla çoklu GPU yapısı ile işlemlerin etkisini değiştirecek.

Örneğin, oyunlarda bir grup, 3D hesaplamalarını kullandığında diğer bir grup ise fiziki programlamadan sorumlu olacak. Gelecek trend daha fazlası olacak. Çift GPU grafik kartlarının sayısı yalnızca gelecek nesil GPU‘ların inşasına ait olmayacak ve bağımsız grafikler modelleri ile birlikte programlamanın önemi artacak.

Bu yüzden, Jon Peddie araştırma şirketi 2012‘den beklentisi masa üstü bilgisayarların yarısından fazlasında çoklu CPU yapısının kullanımı, ve günümüzdeki sistemlere göre performansın yüzde 83 daha fazla olacağı yönünde.

:: Sizin görüşünüz nedir?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim