2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!


23 Aralık 2019 Pazartesi 09:05
2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!

Kayıt ücretlerine Temmuz 2019‘da gelen zammın ardından, yeni zammın da yolda olduğunu sizlere duyurmuştuk. Önümüzdeki hafta yılbaşına girecek olmamızla birlikte, yeni zam da bizleri karşılayacak. 2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!

2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!

Ehliyet, pasaport ve trafik cezalarına gelecek 2020 zammının belli olmasıyla birlikte, yurtdışından alınan telefonlara gelecek zam oranı da belli oldu. Geçtiğimiz dönemde oldukça büyük bir zamla karşı karşıya kalınan yurtdışı cihazlar için bu sefer de durum farklı değil.

Temmuz ayında 618 TL‘den 1500 TL‘ye çıkartılan IMEI kayıt ücreti, 2020 yılıyla birlikte yüzde 22.58 oranında artacak. Yeni yıla kadar yapılacak kayıt ücretleri için 1500 TL geçerli olacak olsa da eğer IMEI kaydı yapacaksanız geç kalmayın deriz.

Yüzde 22.58’lik yeni zam ile birlikte 2020 yılında IMEI kayıt ücreti 1838 TL olacak. Örnek verecek olursak, yurtdışından iPhone 11 Pro modelini 999 dolar fiyat etiketi ile satın aldığınızda, yaklaşık 6000 TL ödemiş olacaksınız. üstüne 1838 TL’lik IMEI kayıt ücreti de eklendikten sonra cihaz 7838 TL’lik fiyat etiketi ile Türkiye’de kullanıma hazır olacak.

Bu süreçte yurtdışı cihaz alımları ve Türkiye’den alma arasındaki farkları iyi araştırıp karar vermek gerekiyor. Yüksek fiyat etiketine sahip cihazlar için her türlü ucuz olsa da, bazı ucuz ve orta segment cihazlar için ederinden fazla IMEI kayıt ücreti ödemeniz gerekebilir.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

57 yorum - “2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  wifi ipad aldığımızda da kayıt ettirilmesi gerekiyor mu

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Lanet olsun böyle hükümete

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu millet vermiş başta ipini devletin eline artık ne yapsa kurtulamaz bu ***** pasaport kaydı yapan kim IMEI atma dururken.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  burada olay imei den çıkmış siyasete dönmüş malmısınız siz la

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Hele dürzüye bak Almanyada 800 eur türkiyede 10000 tl demiş. Atarız paradan 2 sıfır 100 tl olur zormu Lan dürzü sen kendini alaman ile mi kıyaslıyorsun. Kendini bangladeş ile kıyasla Dürzü oğlu dürzü.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi biz 2020 nin başında yurt dışından telefon aldık .
  Sahibinin 4 ay içinde yurt dışına çıkması gerekiyormuş
  Biz virüs meselesinden gidemedik süreyi bir şekilde uzatma ihtimalimiz var mı

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefonu kullanabilmek yeni hat almamız gerekiyor mu ?
  2.sorum ; telefonu annemin üstüne kayıt etçez , benim hattımı annem kendi üstüne geçirdiği zaman da yeni hat gibi kabul olur mu ?

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurtdışı pasaport olurmu

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Iphone 6 içinn

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  338tl vergi unutmuşunuz ! yani 338 +1838 tl = 2276 tl

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  PASAPORT KAYDI YAPAN BAZI SEREFSIZLER, KISA SURE SONRA KAYDINI IPTAL EDIP, BASKA TELEFONA KAYIT AKTARIYORLAR, DIKKATLI OLUNUZ. SONRA ORTADA KALMAYIN !

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   oyle degil. onkayıt yapıyorlar. max 6 ay içinde BTK kontrol eder ve kapanır.
   gercek pasportkaydı geri alma veya iptal etme sadece mahkeme karar ile olur. yani telefon alırken direk BTK ankara yi telefondan arayın ve cihazın gercek İMEİ i sorgulayın. btk evet diyorsa bunun kapanma imkanı yok. webte gözüken önkayıt dır. illaki arayıp sorgulayın.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Burada yorum yazanların %99’u yurtdışından telefon getirmemiştir Allah bilir…

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Böyle isdedik böyle oldu neyi hak ediyorsak oooo

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  CİHAZ AÇTIRMA ÜCRETİ KONUŞULUYOR SÜREKLİ VE BENCE ASIL OLAY HÜKÜMETİN İSTEDİĞİ TÜM VERGİLERİ ÖDEMİŞ OLMANA RAĞMEN CİHAZI SENDEN BAŞKASININ KULLANAMIYOR OLUŞU…ARKADAŞ İNSANIZ İNSAN BİR YASA KOYUYORSUNUZ YABANCI ÜLKEDEN ALINAN CİHAZLAR VERGİYE TABİ OLMUYOR DİYE AÇTIRMA ÜCRETİ ADI ALTINDA VERGİYİ İSTİYORSUNUZ BİZDE VERİYORUZ FAKAT BU KEZ DE SADECE AÇTIRAN KİŞİNİN ADINA KAYITLI KARTLARDA KULLANILABİLİR DİYORSUNUZ,BU BENCE BİR HAK İHLALİ KİM NASIL YORUMLARSA ***** GÖZLERİNE PERDE İNMİŞ SANKİ İNANAMIYORUM VE BUNLAR KEŞKE GERÇEK OLMASA DİYE DÜŞÜNÜYORUM HERGÜN…HÜKÜMETİM VATANDAŞ YETERİNCE KÖTÜ DURUMDA HERŞEYE EDERİNİN 2 VEYA 3 KATI ÖDEME YAPARAK SAHİP OLABİLİYOR YAZIK BİZEDE.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu fiyatı ödeyeceksin ve telefonun garantisiz olacak saçmalım

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu zami doğru bulmuyorum kayıp kacak bedelini artmasına sebep olacaktır zaten pasaport kayıtı zordu fiyatla iyice zorlaştı.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Rahmetli erbakan hocam bunlar siyonizmin taşaronu bunların tek amacı var ülkeyi İsraile vilayet etmek demişti nede doğru demiş

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu zam çok ama çok fazla

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar yandaslar kar etsin diye zorla vestel, casper satacaklar vatandasa.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar ulkeyi a dan z ye vergilerle bogarak yasanmaz hale getiriyor ve biz sadece izliyoruz! Bu ulkede artik sadece teknoloji cep telefonu luks hale gelmedi ki, her urun luks hale geldi. Gidadan pazara, otomobile, ulasima, benzine aklina ne gelirse her sey luks. Bunun sorumlulari oldugu muddetce de her sey daha beter olacak.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Teknoloji dost sen nasıl yokluk çekiyorsun lan hiç mi işim yok bu kadar yorum yapıyorsun be 😄

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Lan varya yorum atanların %90ı pasaportlu tel kullanmıyor

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   net.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Peki kayıt yapıldıktan sonra , pasaport sahibinin üzerinemi olucak hat yine ……… şuan kayıt yapılan pasaport sahibi ile hattın sahibi aynı olmak zorunda

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurtdisindan telefon alma devri bitti artik. Paskasin pasaportunada isletemiyorsun. Sadece kendi pasaportuna isletiyorsun. Bide kendi uzerine kayitli hatlar ile çalişiyor. İlerde para sikiştin satamiyorsun. 3 yil boyunca bu cihaza mahkumsin. Zam falan gecdik esas sorun bu. Kimse dile getirmiyor bile

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben olsam 3.000 TL yapardım. Nasıl olsa yine oy alır yine alır.

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurtiçinde zaten alamıyoruz. Yurtdışından da alamayacağız. Hayırlı olsun. Resmen yaşama diyorlar. Dünyaya bir kere geliyoruz ve çektiğimiz eziyete bak. Sadece telefon değil her şey böyle. Dünyaya bir kere geliyoruz sayın hükümet
  Dünyaya 10 kere gelenlere selam olsun.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Kimse çıkıpta bir telefona 10 bin lira verilirmi demesin. Telefon sadece bin dolar. Devlet bize 10 bin lira yapan. Yoksa kimse geri zekalı değil. Ne yapalım tüm dünyanın kullandığı şeyi kullanmayalımmı, mecbur kullancaz bende yaptığım ticarete zam koyacam alım gücü düşecek herkesin, tl değeri düşecek kimse bunu düşünmüyor bu akıl yok çünkü. Farkındamısınız türkiye gençleri dünya ile iletişiminiz koparılıyor… daha görünmeyen birşey kalmadı yarın bir gün dünya ürünlerinin yeni modellerinden çıkışından bile haberin olmayacak. Körleşeceksin ve kendi içinde bataklık kaplumbağası gibi yaşayacaksın.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Devletin kar getiren kurumları satılınca gelir kaynakları kesildi. Tek gelir kaynağı vatandaşa yapılan zamlar ve fahiş vergiler

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurt dışından TLF. Getirtsem asla devlete para ödemem..

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Yola devam bu az bile 3 bin olmalı.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurt dışından telefon alsam vergi, Google servisleri yeni telefonda yok nasıl sistem bu

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  bir ülke 17 yılda nasıl talan edlilir izliyoruz görüyoruz iişte

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  yurdisi alisverislerine faiş vergi ***** yutdisindan birsey alamiyorum. imei lere faiş ücretlendirme geldi. yani dişarı para cikisini ne yapsamda engellesem olayi bu. vatandasi bukadar sıkmak olmaz.

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Hükümeti savunduğum sanılmasın ama ne bu kadar telefon çılgınlığı 10.000₺ ye ya da 5000 ₺ ye alınan telefonların 1500₺ ye alınan telefondan ne farkı var farklı ne kadar iş yapılıyor kamerası daha iyi diye telefon alacağına 2000₺ ye profesyonel ya da yarı profesyonel fotoğraf Makinesi alıp uzun yıllarca kullanılabilir hükümetin vergi politikası da hatalı verginin vergisini alan başka bir ülke yoktur herhalde

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ne yani iyi telefon almayalım mi… arkdaş almanyada 800€ tel. Türkiyede yaklaşık 10000tl…. kur oranı göre yaklaşık 5000 tl oluyor…. ben bu devletti yöntemini başında kinini bunu savunanları birer birer zamla….

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  vatandaşını bu kadar öpen bir ülke yönetimi daha yoktur… haram zehir zıkkım olsun…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Amin

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  çok saçma

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Batırdınız bee ülkeyi sabah uyanıyoruz zam da zam bi gidin ya 17 yıllda ülke kalmadı sayeniz de..

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  1838 mi 🙂 bence 5000 olmalı parası olmayan almasın hatta alamayan ölsün. Kayıt için 1838 liranız yoksa boşa yaşıyorsunuz demektir. Hey gidi ülkem hey…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Adamsın sen peki herkes sizin gibiler gibi babadan zengin değil gidip 10 bin tl ye telefon alsın !!!!!

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  E donumuzu çıkaralım? Onu da alsınlar? Hep beraber rahat ederiz yani böylelikle efil efil…

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerin dibine batsın böyle adalet, böyle kanun, böyle devlet.

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaaaaammmmmmmmm beynimin içi zam diye zonkluyor.

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Devlet iyice kontrolden cikti!

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Devlet değil hükümet. Bu ayrımı öğrenin artık.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Sana katılıyorum

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  Zam zama zam zamlar

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  Böyle giderse eski tuşlu telefonları sandıktan çıkaracağız galiba.

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  dünya bizi kıskanıyor ne halere düşdük

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  Milleti yolmaya devam

 47. Ziyaretçi dedi ki:

  Gelen zamma rağmen yurtdışından almak halen daha ucuz

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ama 1 yıl garantili oluyor.

 48. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu vergi insanları yasal yollardan illegal yollara iter. Devletimizin önceliği vergileri artırmak değil her türlü üretimin yapıldığı fabrikalar kurulmasına yardımcı olmasıdır . %100 yerli üretimin yapılmasını sağlamaktır.Yoksa bir yere kadar bu kısa vadeli çözümler. Düdüklü tencere misali buharı kendi deliğinden çıkartmakta zorlanırsa tencere patlar.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   var zaten vestel, diğer ülkeler başka iphone’mu yapıyorlar biz yapmıyoruz.

" 2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?