Okunma

28 bin Sporcuya Okul Oldu


27 Eylül 2009 Pazar 12:17
28 bin Sporcuya Okul Oldu

Gençlerin çevreleriyle iletişim becerilerini geliştirmede sporun etkisinden hareket eden Türk Telekom, 10 yıldan bu yana, 41 ilde yaptığı alt yapı yatırımlarıyla, basketboldan eskrime, badmington’dan kayak ve tenise 15 branşta 28 bin genç sporcunun yetişmesini sağladı.

2009 yılında tam zamanlı spor okulunda futbol eğitimi alanların sayısı 1049 olurken, yaz okullarında ise 125 kişi futbol eğitimi aldı. Tam zamanlı spor okulunda 743 ve yaz okulunda 135 kişi ile ikinci spor dalı basketbol olurken, yüzme tam zamanlı spor okulunda 248 ve yaz okulunda 100 kişinin katılımı ile en çok ilgi gören üçüncü spor dalı oldu.

 


Türk Telekom, 41 İlde yer alan Spor Kulüpleri bünyesinde faaliyet gösteren 21 ildeki tam zamanlı spor okulları ile birlikte 7 ilde de Yaz Spor Okulları aracılığı ile gençlere spor eğitimi veriyor.

 

Türk Telekom Spor Okullarında sadece futbol ve basketbol gibi kitle sporları değil, badmington, tenis, eskrim, kayak, atletizm ve bisiklet gibi alanlarda da sporcu yetiştiriliyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Türk Sporuna Katkı Ödülü‘ne layık görülen Türk Telekom ve bazı gurup şirketleri, sağladıkları olimpiyat takımı, milli takım ve 4 büyük futbol takımı sponsorlukları ile sporu desteklemeye, spor okulları ile de sporun alt yapısına yatırım yapmaya devam ediyor.

:: Türk Telekom’un Spor okulları yerine ne yapmasını isterdiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 28 bin Sporcuya Okul Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 28 bin Sporcuya Okul Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 28 bin Sporcuya Okul Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "