3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar


19 Mart 2021 Cuma 11:38
ABONE OL
3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar

 3D yazıcılar, kendi başına bir sektör haline geldi. Bu cihazların temeli ise modellemeden ve makinelerden oluşuyor. Modelleme kısmı başlı başına bir yetenek. Kullanılan programlar ve hazır tasarım ağları ise çok farklı bir noktaya geldi. Ancak piyasada çok fazla 3D yazıcı seçeneği var. Bu nedenle sizler için 3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar listesi ile karşınızdayız.

3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar

Panthercarver T1-S 3D Yazıcı

İlk yazıcımız bir üçgen formunda. Üçgen tasarım kullanılmış ve bu makinenin titreşiminin azalmasını sağlamış. Düz üçgen bir platformu bulunuyor. Baskı tablası bu üçgen içerisindeki silinde yerleştirilmiş ve hareketsiz.

3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar

Panthercarver T1-S 3D Yazıcı

2.4 inç LCD ekrana sahip cihazda PLA, ABS, HIPS, PVA, NYLON filamentleri kullanmak mümkün. Teknik kısımda çok önemli bir özellik Panthercarver T1-S 3D ile geliyor. Bu arada elektrik kesintisi olsa bile, cihaz baskıya kaldığı yerden devam edebiliyor.

Panthercarver T1-S 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz.

AnetEt ModeliET4 PRO 3D yazıcı

Küçük kare formuyla kullanışlı 3D yazıcılardan olan ModeliET4 Pro, 220x220x250 mm boyutunda baskı alabiliyor. Tabanın üzerine yerleştirilen baskı alanı sabit konumda.

AnetEt ModeliET4 PRO 3D yazıcı

2.8 inç LCD dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilen cihazda kullanılan filamentler 1.75 mm çapında ABS, PLA, HIPS ve benzerleri. Ürün sessiz oldukça sessiz ve elektrik kesintisinde bile baskı almaya devam edebiliyor.

AnetEt ModeliET4 PRO 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz.

Xyzprinting da Vinci Jr. 1.0 w 3D yazıcı

Tamamen kapalı tasarımı ve ısıtılmamış baskı yatağıyla da Vinci Jr. 1.0 w, her yaştan çocuklar ve aynı zamanda ilk kez 3D yazıcı kullanıcıları için güzel bir seçenek.

Xyzprinting da Vinci Jr. 1.0 w 3D yazıcı

2. Nesil Otomatik Kalibrasyon sistemi, baskı yatağı ve ekstruderin baskı kalitesini iyileştiriyor. Ayrıca WiFi bağlantısı ile baskı işlerini uzaktan görebiliyorsunuz.

Da Vinci Jr. 1.0 w, kurulumu kolay filament makaralarında toksik olmayan, biyo-kompostlaştırılabilir PLA kullanıyor, böylece baskılarda hiçbir şey boşa harcanmıyor.

Xyzprinting da Vinci Jr. 1.0 w 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz

Creality 3D Ender 3 V2 3D Yazıcı

FDM tipi 3D yazıcı piyasasına etkili giriş yaparak, dünya genelinde en çok tercih edilen yazıcılar arasına girmeyi başardı. Fakat yazıcının geliştirilmiş versiyonu olan Creality Ender 3 V2, kullanıcılara daha sessiz bir deneyim sunuyor.

Creality Ender 3 V2 3D yazıcı

Ayrıca kullanım kolaylığı sağlayan ve kullanıcıyı en kolay şekilde baskı almaya yönlendiren entegre kumandası baskı almayı daha keyifli hale getiriyor. Bu arada V biçimli kasnaklar ile cihaz daha stabil, az sesli ve aşınmaya karşı dayanıklı hale gelmiş bir iskelet yapısı ile bizleri bekliyor.

Creality 3D Ender 3 V2 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz

Anycubic Mega-S 3D Yazıcı

Anycubic I3 Mega S, profesyonel ve günlük yaşamda ihtiyaçları karşılayacak özelliklere sahip. Kullanımı kolay, güvenilir ve yüksek kaliteli bir 3D yazıcı. I3 mega’nın geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak I3 meganın baskı kalitesi ve rigid yapısı bu yazıcıda da devam etmiş.

Anycubic Mega-S 3D Yazıcı

I3 mega da bulunan özelliklere ek olarak iyileştirmeler yapılan yazıcıda bu özelliklerden en belirgin olanları Titan extruder ve filament askısı. Ayrıca bu yazıcı TPU (esnek) filament basabilme yeteneğine sahip. Olası bir güç kesintisinde, Anycubic I3 Mega S en son yapmakta olduğunuz baskıyı hafızasına kaydediyor ve gerekli gücü sağladığınızda baskıya kaldığı yerden devam edebiliyor.

Anycubic Mega-S 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz

Creality Ender 3 Pro 3D yazıcı

MCREALITY 3D Ender 3 ProK-10 ekstruder, tıkanma, düzensiz akış gibi sorunları en az seviye indiriyor. Ayrıca en büyük özelliği olan elektrik kesilmesi durumunda yazıcının baskının tamamlanması için konum kaydetme özelliği mevcut. Yüksek kaliteli çelik rulmanlar ile sürtünme sesi minimumda. Hareket kabiliyeti de artıyor.

Creality Ender 3 Pro 3D yazıcı

220 mm x 220 mm x 250 mm boyutlarına sahip baskı tablası ile esnek mıknatıslı tabla ve kırım yaşamadan baskılarınızı kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Tabla sıcağı 5 dakikadan kısa bir sürede 110 derece sıcaklığa rahatlıkla ulaşabiliyor. Öte yandan montaj için kullanılan yüksek hassasiyetli CNC profiller hassas konumlandırmayı ve daha stabil bir çalışma ortamını kullanıcıya sağlıyor.

Creality Ender 3 Pro 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz

Two Trees Bluer 3D Yazıcı

Ekstra modül kullanılarak WiFi bağlantısı özelliği sunan Two Trees Bluer, 32 bit kart, dokunmatik ekran, filament sensörü ve çift turbo fana sahip.

Two Trees Bluer 3D Yazıcı

3D yazıcı 235 mm x 235 mm x 280 mm boyutlarına sahip baskı tablasına sahip.  X ve Y eksenleri TCM2208 motor sürücüsü ile yükseltilmiş. Ayrıca yazıcı ABS, PLA, PETG filamentlerini kolayca basabiliyor.

Two Trees Bluer 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz

Creality 3D CR-100 3D Yazıcı

Creality firmasının çocuklar için ideal yazıcısı Creality CR-100, gövde tasarımı çocukların ilgisini çekecek. Bu sayede çocukların güvenli bir şekilde 3D yazıcı kullanmayı öğrenmesini, bu alandaki heveslerini artıracak.

Creality 3D CR-100 3D Yazıcı

Creality CR-100 yazıcıları, turuncu, kırmızı, mavi ve sarı olmak üzere toplamda 4 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu renk seçeneklerinin nedeni ise çocukların ilgisini oyuncak görünümü ile çekmek.

3 boyutlu yazıcılarda tabla kalibrasyonu bazen zahmetli bir işlem olabiliyor. Hatta dikkatli olunmazsa tabla kalibrasyonu sırasında nozzle sıcak iken işlem yapılmaya çalışılırsa oldukça tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Fakat bunun önüne geçmek için yazıcı, otomatik tabla kalibrasyonu özelliğine sahip.

Creality 3D CR-100 3D yazıcıyı buradan satın alabilirsiniz

Siz de yorumlarınızda 3D yazıcılarla ilgili görüşlerinizi yazabilirsiniz.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

👍👍👍👍

" 3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!