Okunma

3 Maymun Kampanyası Sona Erdi


11 Şubat 2009 Çarşamba 11:05
3 Maymun Kampanyası Sona Erdi

BSA Türkiye‘nin, Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum ! demeyin... sloganıyla herkesi lisanslı yazılım kullanmaya davet ettiği 3 Maymun Kampanyası 31 Ocak’ta sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Kasım ayında başlatılan kampanya süresince lisanslı yazılım kullanmak için BSA Türkiye ile iletişime geçen kişi ve kuruluşlara ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuldu. Kampanya kapsamında medya, internet ve outdoor’da gerçekleştirilen çalışmalar sonucu yaklaşık 7,5 milyon kişi korsan yazılımın zararları konusunda bilinçlendirilmiş oldu.

Virüs ve Diğer Teknik Sorunlardan Bıktınız mı?

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu‘nun düzenlediği hukuki ve cezai yaptırımlardan  kendilerini korumak isteyenlerin yanı sıra,  lisanssız yazılımın neden olacağı virüs ve teknik sorunlardan kurtulmak isteyenlerin yakından takip ettiği kampanya Türkiye genelinde büyük ilgi gördü.

Açık hava, dergi ve internet reklamlarıyla duyurulan 3 Maymun Kampanyası ulusal basında gazete, dergi, TV ve internet haberlerinde geniş yer alırken, yerel radyolarda da büyük yankı uyandırdı.

:: Korsan yazılım kullanıyor musunuz?

Bilgi için: BSA
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3 Maymun Kampanyası Sona Erdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3 Maymun Kampanyası Sona Erdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3 Maymun Kampanyası Sona Erdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "