Okunma

3D Yazıcı Gördünüz mü?


28 Şubat 2011 Pazartesi 07:31
3D Yazıcı Gördünüz mü?

3D teknolojisinin yavaş yavaş televizyonlara kaydığı günümüzden uzun bir süre önce 3D modelleme yapabilen yazıcılar geliştirilmişti bile. Aşağıda izleyebileceğiniz video içersinde bu tarz bir yazıcının nasıl yazma işlemi gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

Günümüzden 5 – 6 yıl önce geliştirilen bu yazıcıların popüler olmama sebeplerinin başında oldukça yüksek maliyetleri geliyor. Özellikle parça üretimi yapan firmaların numunelerini üretmek için kullandıkları bu tarz yazıcıların yakın süre içerisinde geliştirilerek endüstriyel ortamdan günlük kullanılabilir hale getirilmesi amaçlanıyor.

İzleyin!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=u7h09dTVkdw&w=450&h=368]

:: Bu tarz bir yazıcınız olsa ne yazdırırdınız?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “3D Yazıcı Gördünüz mü?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çalışan bir alet yapabilmesi gerçekten ilginç.
    3d yazıcı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    cool

" 3D Yazıcı Gördünüz mü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Yazıcı Gördünüz mü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Yazıcı Gördünüz mü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "