4 teknoloji devinden şok MWC 2021 kararı


11 Mart 2021 Perşembe 17:17
ABONE OL
4 teknoloji devinden şok MWC 2021 kararı

Nokia, Ericsson, Sony ve Oracle şirketleri Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2021 etkinliğinden çekilme kararı aldı. Salgın nedeniyle ziyaretçileri ve kendilerini tehlikeye atmak istemeyen firmalar bu konuda örnek bir tavır sergiledi.

Mobil iletişim endüstrisinin en önemli organizasyonlarından biri olan MWC Barcelona bu yıl da akıbeti konusunda endişelendirdi. Geçen sene pandemi nedeniyle iptal edilen etkinlik yine benzer problemler ile karşı karşıya kaldı. Üst üste dört firmanın çekilme kararından sonra fiziksel buluşmaların ertelenip ertelenmeyeceği ihtimalleri göz önüne alındı.

COVID-19 nedeniyle şirketler MWC 2021 etkinliğine katılmıyor

Etkinliğe fiziksel olarak katılmama kararını alan ilk şirket ünlü telekom ekipmanı üreticisi Ericsson oldu. Hemen ardından Nokia’dan da benzer bir karar geldi. Nokia yaptığı açıklamada şu sözleri paylaştı:

Dikkatli bir değerlendirmeden sonra Nokia Mobile olarak World Congress Barcelona 2021 etkinliğinde fiziksel olarak bulunmamaya karar verdik. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ortaklarımızın sağlığı bizim için büyük önem taşıyor. Etkinliğin uluslararası niteliği göz önüne alındığında ve küresel aşı uygulamasının hala erken aşamalarında olması nedeniyle; bunun yerine yalnızca sanal etkinliğe katılma kararı aldık.

MWC 2021

Nokia’nın MWC 2021 organizasyonuna karşı kararı Sony ve Oracle tarafından da benimsendi. Nokia ile aynı gerekçeyle etkinlikte fiziksel olarak bulunmayacaklarını açıkladılar. İki firma da kimsenin sağlığını riske atmak istemediklerini dile getirdi.

Şubat ayının sonunda GSMA, önceki yıllara göre nispeten daha küçük bir Mobil Dünya Kongresi etkinliği düzenlemişti. Şangay’da yapılan etkinliğe yaklaşık 17 bin katılımcı misafir olmuştu. Fakat Barcelona’daki geçmiş MWC etkinliklerine her sene ortalama 100 bin ziyaretçi katılım gösteriyordu. Etkinlik tümüyle iptal edilmese dahi kişi sayısında muhakkak bir kısıtlama getirileceği düşünülüyor.

Haziran ayı sonunda gerçekleşecek MWC 2021 etkinliğine henüz epey vakit var. İlerleyen günlerde daha fazla şirketin fiziksel katılım göstermeyeceği haberi ile karşılaşmamız olası duruyor. En azından GSMA’dan güven verici birtakım sağlık önlemleri alınana kadar…
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Dev dedikleriniz bunlarsa digerleri ne acaba

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Birileri bu firmaların sadece telefon üretmediğini ağ ve iletişim sistemi 5g şebekesi ve alt yapısı sağladığını açıklayabilir mi ? İnsanlar telefona bakıyor ama 5g nasıl oluyor diyen yok ????

" 4 teknoloji devinden şok MWC 2021 kararı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4 teknoloji devinden şok MWC 2021 kararı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4 teknoloji devinden şok MWC 2021 kararı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!