Okunma

64 Bit Vista, Nefes Nefese Geliyor


26 Mart 2009 Perşembe 22:34
64 Bit Vista, Nefes Nefese Geliyor

Bu durum oldukça doğal bir sonuç. Çünkü hafıza ürünlerinin fiyatları düşmeye devam ediyor ve çoğu kullanıcı sistemlerini Core i7 işlemciyle beraber 6 GB bellek kombinasyonuyla donattı. 32 bit işletim sistemi ise sadece 3 GB belleğe destek sunabiliyor. Bu yüzden kullanıcılar 64 bit işletim sistemine terfii ediyor.

Fakat bu durum 64 bit Vista ile Windows XP işletim sistemini çarpıştırmıyor. Çünkü 64 Bit Vista işletim sistemi başarısıyla kardeşi XP 32 bit versiyonunu eziyor. Fakat Windows XP en son çıkan sistem satışlarının %30’una sahip.
Puget Sistemin istatistiklerine göre, 64 bit karşı konulamaz bir biçimde geliyor. Microsoft 32 işletim sistemine desteği azalacak gibi gözüküyor.

:: 64 Bit işletim sistemi kullanıyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “64 Bit Vista, Nefes Nefese Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    64 bit ***** hatasız 32 bit programları çalıştırabiliyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    eğer bu haber piaysayı canlandırmak için uydurmasyon değilse bende adam değilim çünkü vista 64 bit ultimate kullanıyorum 8 gb ram var halen kasıyor hiç kimseye tavsiye etmem xp 32 bit 2 gb ram vista 64 bitte kullandığın 8 gb eş değer nerdeyse

  3. SDN Okuru dedi ki:

    İyi güzel hoşta piyasada donanımları iyileştiriyorsunuz. Ama 64 bit ile çalışan çok fazla program yapmıyorsunuz. En önemli örnek Office 2007 64 bit te sağlıklı çalışmıyor.

" 64 Bit Vista, Nefes Nefese Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 64 Bit Vista, Nefes Nefese Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 64 Bit Vista, Nefes Nefese Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "