Okunma

7 Milyon Dropbox Hesabı Ele Geçirildi


14 Ekim 2014 Salı 07:45
7 Milyon Dropbox Hesabı Ele Geçirildi

Son aylarda teknoloji gündemine bomba gibi düşen sanal mecra saldırılarına bir yenisi daha katıldı. 29 Ağustos tarihinde Kate Upton ve Jennifer Lawrance gibi çok sayıda ünlünün özel fotoğraflarının internette gezinmesine sebep olan iCloud saldırısıyla başlayan gelenek, geçtiğimiz gün Snapchat ile devam etti. Bu seferki kurban ise Dropbox’ın ta kendisi.

Pastebin üzerinden gelenbilgilere göre başlangıçta 400 Dropbox kullanıcı adı ve şifresiyle start alan hack işlemi, toplamda 6 milyon 937 bin 81 kişi ile son buldu. Kısacası 7 milyona yakında Dropbox kullanıcısının en özel bilgi ve verileri üçüncü parti kimselerin eline geçti.

Endişeye mahal yok!

Saldırıyı gerçekleştirdiğini açıklayan grup adına konuşan kişi ise kendisine Bitcoin bağışları yapılmaması halinde önemli isimlerin de bulunabileceği çok sayıda hesabın sanal dünyaya sunulacağını söyledi. Bu ürkütücü gelişme sonrasında Dropbox sözcüsünden gelen açıklamada ise şimdilik korkmaya gerek olmadığı, çok sayıda kullanıcı adı ve şifrenin çalındığını, ancak ele geçirilen kullanıcı şifrelerinin çoktan geçerliliğini yitirdiğini belirtti. Eski şifrelerin ele geçirilmesi sebebiyle büyük bir sorun yaşanmayacağını söyleyen yetkililer yine de dikkatli olunmasını söylüyor.

İki aşamalı doğrulama sistemini kullanması salık verilen kullanıcıların Dropbox tarafından yapılan “yatıştırıcı” bilgilendirmeye rağmen hacker grubuna Bitcoin ödemelerine başlayıp başlamayacağı ise merak konusu.

:: Bu ürkütücü saldırıların devamı gelir mi dersiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “7 Milyon Dropbox Hesabı Ele Geçirildi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu defa Scarlett i bekliyom 😉

 2. kmurat dedi ki:

  Genelde (günümüzde) hesaplar birbirleri ile baðlantýlý ve bir hesap açýksa diðerine (izinler verilmiþse) þifresiz giriþ yapýlabiliyor. Öyle durumlarda risk yüksek. Kullanýcý çekebilmek veya kullanýcýyý daha aktif olmaya teþvik etmek için saðlanan kolaylýklar, genelde açýklar yaratýyorlar. Kapýnýn yarýsýný açmayý baþaran hýrsýz, içten kilidi açmanýn yolunuda bulur. Anlýk (geçici) þifreleri çözmenin yoluda, þansa oynamak ve geçerli olacak þifeyi tahmin etmeye çalýþ***** />

  Önlem almak her zaman riski azaltýr.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sonunda yazim kurallarina uyan insan evladi yazar gelmis hos gelmis

 4. 7.43 dedi ki:

  Bulut duman oldu.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  dropbox u telefonuı alıralmaz kaldırdım yani etkisiz hale getirmiştim çünkü çok sıkıntılı olduğunu biliyordum . açıkcası bu haberi dropbox kullanan ünlüler düşünsün

 6. kmurat dedi ki:

  Varsa bilgisayarýnda bir keylogger, (çalan için) sorun olmaz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sırada copy var haberiniz olsun 🙂

 8. goodtornado dedi ki:

  Cloud sistemlerde tek kullandigim google drive + iki adimli koruma. Kolaysa calip girsinler.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  OneDrive’ın değerini bir kez daha anladım 😀

 10. w0lf dedi ki:

  Saklýyanlar düþünsün benim içim rahat biþi olmaz. ünlüler düþünsün icloud dan neler çýkýyor görüyoruz.

 11. Mr.Awesome dedi ki:

  Dropbox hesabým yok sülalem rahat

 12. SDN Okuru dedi ki:

  DOğruluğu %100 kanıtlanmadan bu haberlerin bu şekilde yayınlanması ne kadar doğru?

  En azından iddia edildi demelisiniz ticari ahlak açısından. Başka bir firmanın ticari itibarını zedeliyorsunuz sonuç olarak…

  Dropbox kesinlikle bize ait değil diyor buradaki (link veremiyormuşuz yorumda, o halde resmi blog sayfasında diyelim) açıklamasında:

  Lütfen kelimeleri daha özenli seçmeye gayret edin, aynı şeyin sizin sitenizin de başına gelebileceği empatini de kurmak lazım…

 13. mstfanar dedi ki:

  Ya gizli belgeleri saklýyorsa ?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  google plus giderse yandım 😀

 15. w0lf dedi ki:

  Dizi veya filmlerde oynamadýysan sýkýntý yapma zaten hedef ünlü kiþiler

 16. alig_6 dedi ki:

  Neyse ki fotolarýmý ne dropbox ne icloud hiç bir yerde saklamýyorum

 17. cutinç dedi ki:

  Ciddi anlamda aslýnda teknolojinin kurbaný olmuþuz farkýnda deðiliz. Ne özel kaldý ne bir þey.

" 7 Milyon Dropbox Hesabı Ele Geçirildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 7 Milyon Dropbox Hesabı Ele Geçirildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 7 Milyon Dropbox Hesabı Ele Geçirildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "