ABD çocuk hacker yetiştiriyor!


05 Ağustos 2017 Cumartesi 19:00
ABD çocuk hacker yetiştiriyor!

Her geçen gün farklı alanda kendini gösteren siber güvenlik, gelecekte insanlık için daha da kritik bir yere sahip olacak. Siber güvenlik sektöründe sadece ABD’de bile 2 milyona yakın insan açığı var. 

Bu konuyu düzeltmek adına ilginç bir harekete imza atan ABD, küçük yaştaki çocuklara hackerlığa giriş dersi vermeye başladı. Daha önce lise düzeyine kadar giren siber güvenliğin artık ilkokul seviyesine kadar inmiş olması ise oldukça dikkat çekici.

17-08/05/dc-25-logo.jpg

Ünlü siber güvenlik etkinliği Defcon‘daki r00tz Asylum etkinliğinde ABD ordusuna mensup subaylar tarafından çocuklara hackerlığın etik boyutu ve incelikleri hakkında önemli bilgiler veriliyor.

Bu etkinliklerle özellikle bu alanda ilgisi olan kişilerin daha erken farkedilip yetiştirilmesi ve ülke siber güvenliği için etkin rol oynaması amaçlanıyor. NSA‘in de stand açtığı DEFCON‘a hükümetin de büyük önem verdiği ortada.

:: Küçük çocuklara siber güvenlik eğitimlerinin verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMustafa Kemal Can

  Bilgisayar Mühendisliği okuyan Mustafa, teknolojiyle 3 yaşında bilgisayar ile tanıştı. WEB sitesinde bulduğu bir açık ile okul hayatı başta olmak üzere hayatında pek çok yeni sayfa açtı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “ABD çocuk hacker yetiştiriyor!” üzerine 13 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   hackerlık yapmak için tek lazım şey anonymous lamer bunla dünyayı çökertceni sanan çocuklar var ama etkli ama tek sende 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Bizim güzel türkiyemizde ise en ufak bişeyde içeri tıkılıyor çok yakında güzel ülkemizin gelişme dileğiyle hayırlı günler

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Ne guzel klavye, ilk kez goruyorum… yeni mi aldiniz…?

  4. SDN Okuru dedi ki:

   bizim ülkede bide cocuklara oyunlarda nasıl hile yapılır kullanılır öğretiyoruz 😀

  5. SDN Okuru dedi ki:

   ABD zaten yetenek avcısı gibi bir ülke, her yıl çok büyük güç alır, devletin gözbebeği kurumlarında hiç beklemediğiniz kökenlerden insanlar olmasının sebebide ***** ülkesi tırt olan bireye el uzatır imkan verir. Öyle yada böyle 1 numara işte.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Ne güzel keşke türkiyede de böyle bişey olsa

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiye de bu eğitimi almak istiyorum desen hapse atarlar. Normal ardino kursuna gitmek istedim. Yaşın 30 un üzerinde diye kabul edilmedim. Hani okumanın yaşı yoktu

  8. SDN Okuru dedi ki:

   adamlar ileri görüşlü keşke bizde bunu fark edip böyle hackerlar yetiştirebilsek

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Adamlar bilimsel insan yetiştiriyor…. Bizdede bol bol serseri yetiştiriliyor

  10. SDN Okuru dedi ki:

   kendilerini dönecek yaptıkları pislik 🙂

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Bizim yobaz kafalarda cihat kulturu ile yetistiriyorlar cocuklarimizi yazik gunah gencecik beyinleri kendilerine biat etsin diye aptallastiriyorlar.

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Hehe sizin hackere ihtiyacınız var mı ya? Google desem android desem apple desem ios desem windows desem hatta ubuntu desem. Bmw desem mercedes desem youtube desem instagram desem facebook desen bunlar sizin projeniz değil mi amerika bey? İstediğiniz adamı istediğiniz anda donuna kadar bulamıyor musunuz!? Masal anlatmayalim arkadaşlar internet'in sahibi and'dir. Hackere ihtiyaci yok. Milleti yemeyin :₺

  13. SDN Okuru dedi ki:

   bu işlerle uğraşacak hayatından feragat edecek enayi arıyorlar

  Yorum yazın

  Geri bildirim