Okunma

ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu!


29 Ocak 2017 Pazar 15:00
ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu!

İnternetin icadından bu yana lisanslı içerikleri korsan yollardan paylaşıma sunan ve bunun üzerinden para kazanan, illegal site veya kanalların sayısı durdurulamaz bir şekilde artmakta.

Birçok hükümet veya kuruluş bu korsan paylaşım platformlarına savaş açmış bulunsa da, maalesef halen tam anlamıyla içerik paylaşımının önüne geçilebilmiş değil.

ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu!

Korsan içerik paylaşımına karşı gösterdiği katı-sert tavır ve kurallarıyla nam salmış Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, kısa süre önce bu uyarı sistemini durdurdu.

Hatta öyle ki artık YouTube üzerinden yapılan korsan paylaşımlar hakkında bile uyarı gelmez olmuş.

17-01/29/adb-korsan-uyari-sistemini-durdurdu-2.jpg

Henüz bu olayla ilgili ne hükümet kanadından, nede yetkili bir kişi tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Dolayısıyla yaşanan bu durum birçok kişinin aklına, doğal olarak “Acaba ABD korsan içerikle savaşmayı bıraktı mı?” sorusunu getirdi.

Ancak hükümete yakın kaynaklar söz konusu bu durumun geçici olduğunu ve hükümet değişikliğinin ardından yaşanan siyasi çalkantıların giderilmesinin ardından her şeyin normale dönmesinin öngörüldüğünü belirtiyorlar.

:: Siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?




yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yok oyle birsey 100% orjinal icerigime bile youtube'de zaman zaman telif geliyor, neyseki dispute yapinca kaldiriyorlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Korsan değil Özgür yazılım !

 3. SDN Okuru dedi ki:

  olmaz birşey

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Korsanla uğraşan her kimse ona sözüm şudur ki siz gidin tonlarca para isteyen yazılım ve oyun şirketleriyle uğraşın. Bir oyuna ya da bir programa fahiş fiyat isteyen şirket suçlu değil de, korsan (ki gıcık oluyorum bu tabire) olarak indirim kullanan suçlu he mi ? Bu kadar da kapitalist olmayın ! Evet emek hırsızlığı falan filan kötü ve adaletsiz bir şey ama bu kadar yüksek meblağlara ürün satmak ne kadar adil ? Sürekli korsan haberleri yapan shiftdelete birazda uygulama-oyun firmalarının adil olmayan fiyatlarından da haber yapmanızı rica ediyorum. Biliyoruz onlardan reklam alıyorsunuz ama objektif habercilik sanırım bunu da gerektirir değil mi ?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Korsana hayır!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Korsan bitmesin 🙂 efendi efendi, kimseye zarar vermeden indiriyoruz istediğimizi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  palavra, illegal sitemden 2 haftada 900 link silindi..

" ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD, korsan uyarı sistemini durdurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "