ABD’de WeChat yasağı için karar değişikliği! İşte karar


20 Eylül 2020 Pazar 23:00
ABD’de WeChat yasağı için karar değişikliği! İşte karar

ABD Başkanı Donald Trump’ı gündeme getiren konulardan bir tanesi olan WeChat yasağı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kısa bir süre önce ABD Ticaret Bakanlığının TikTok ve WeChat ikilisini yasaklamak adına bir tarih belirlediğini sizlere aktarmıştık.

Bilindiği üzere TikTok, Walmart ve Oracle üçlüsünün anlaştığı öğrenildi. WeChat ise Trump’ın ambargosundan kurtulamayacak gibi duruyordu ancak San Francisco Bölge Mahkemesi Yargıcı Laurel Beeler bu duruma el koydu.

ABD WeChat yasağı ile bir kez daha gündemde

ABD’den yasaklanmak üzere olan WeChat şimdilik yasaklanmayacak. Zira ilgili mahkeme tarafından verilen karara göre bu mesajlaşma servisinin indirilmesi ve güncellenmesi hâlâ yasal.

Çin asıllı Amerikan vatandaşları tarafından açılan davada WeChat’in Çin ile iletişim kurmak için alternatifi olmayan tek yol olduğuna karar verildi. Davacılar, güncelleme işleminin de yasaklanmaması gerektiğini aksi takdirde bu uygulamanın kullanılamaz bir hâle geleceğini belirtti.

ABD WeChat yasağı

“ABD WeChat Kullanıcıları Birliği” olarak adlandırılan bir grup WeChat kullanıcısı, Çin menşeli mesaj yazılımının yasaklanmasını ifade özgürlüğünün ihlali olarak nitelendirdi. Bu gruba üye olan kişiler, WeChat yasaklandığı anda Çin’deki arkadaşları ve aile üyeleri ile görüşemeyeceğini beyan etti.

Bu mahkemenin kararı nihai bir karar değil ancak şimdilik geçerli. ABD Ticaret Bakanlığı, bu karara ilişkin tutumunu açıklayacak. ABD Başkanı Donald Trump bu karara itiraz ederse süreç uzayacak ve devreye federal mahkeme girecek.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ABD’de WeChat yasağı için karar değişikliği! İşte karar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’de WeChat yasağı için karar değişikliği! İşte karar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’de WeChat yasağı için karar değişikliği! İşte karar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)