Okunma

ABD’den Telefon Getirenlere Müjde


04 Ağustos 2014 Pazartesi 06:30
ABD’den Telefon Getirenlere Müjde

Yurtdışından telefon getirmek, her ne kadar pasaport işlemleri, garanti sıkıntısı ve diğer kanuni yükümlülükler engel teşkil etse de, düşük maliyeti nedeniyle çoğu tüketicinin tercih ettiği yöntemlerden biri. Özellikle uyumlu ABD cihazları, yarı yarıya fiyatlarla sık seyahat eden teknoloji kullanıcılarından yoğun talep görüyor.

ABD’de satılan akıllı telefonların AT&T, T-Mobile ya da Sprint gibi büyük operatörler tarafından kilitlenmiş olması ise cihazlar üzerinde ek işlem yapmayı ve her güncellemede sorun yaşama riskini beraberinde getiriyordu. ABD Başkanı Barack Obama nihayet uzun zamandır beklenen “Unlocking Consumer Choice and Wireless Competition Act” adlı yasa tasarısını onayladı.

14-08/04/obama.jpg 

SIM kilitleri açılıyor

Buna göre 1 Ağustos itibarıyla tüm kullanıcılar, akıllı telefonlarının SIM kilitlerini ABD içerisinde de kaldırabilecek. Bunun için koyulan şart ise cihazın taksitlendirilmemiş veya bir tarifeye bağlanmamış olması. Diğer bir deyişle tek çekim veya peşin parayla ABD’den aldığınız telefonların SIM kilidini açmak eskiye oranla çok daha kolay hale gelecek.

Her ne kadar bahsi geçen yasa her 3 yılda bir gereklilik ve uygunluk yönünden değerlendirilecek olsa da, akıllı telefon kullanıcıları şimdiden bu gelişmeyi sevinç içerisinde kutlamaya başladı bile.

:: Yurtdışından telefon getirtiyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “ABD’den Telefon Getirenlere Müjde”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Unlocked telefonların fiyatları daha da düşer ama biz yine ülkeye sokarken hayvani haraçları ödemeye devam ederiz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’ye telefon getirenlerin en büyük derdi pasaport kaydı. Dünya’nın her yerinde çalışan telefonu Türkiye’de kullanamıyorsun. illa herkesin imeisi kayıtlı olacak, rahat rahat dinleyecekler…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  gereksiz bir haber olmuş. Amerikada zaten kilitsiz telefon satışı var

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Vardı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İyi de zaten unlocked telefonlar da yok mu?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel haber, keşke pasaport kaydı da kalksa.

" ABD’den Telefon Getirenlere Müjde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’den Telefon Getirenlere Müjde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’den Telefon Getirenlere Müjde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "