Okunma

AC:Unity’nin Yamalarla Performans Karşılaştırması


27 Aralık 2014 Cumartesi 13:00
AC:Unity’nin Yamalarla Performans Karşılaştırması

Ubisoft Montreal önderliğinde yaklaşık 10 farklı stüdyo tarafından geliştirilen ve serinin 7. oyunu olma niteliğini taşıyan Assassin’s Creed: Unity tartışmaları tam gaz devam ediyor.

Sürüyle bug ve optimizasyon problemiyle oyuncuların hevesini kursağında bırakan yapım, 10 GB’i geçen patchlerle ancak düzeltilebilme derecesine geldi.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ReSNdhmZ0hQ]

Karşılaştırma videoları sonuçları ortaya koyuyor

Son olarak FPS sorunlarını düzeltme odaklı yayınlanan dördüncü yama ile birlike daha fazla hatanın düzeltildiğini ve kare hızının arttığını görüyoruz. Yaklaşık 6.5 GB boyutundaki bu patch, oyunu her iki yeni nesil konsolda da sonunda daha iyi bir hale getirdi. Özellikle kalabalık sahnelerde ortaya çıkan FPS düşüşü, yeni patch ile daha akıcı bir oyun sağladı.

Yamayı yükledikten sonra PS 4 sürümünde FPS hızında gözle görülür bir ivme var fakat sonuçlar sahneden sahneye değişiyor. Xbox One‘da ise PS 4‘e göre genel olarak oyun daha akıcı bir hal aldı. 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=KIDuHISn7wU]

Kısacası dördüncü patch FPS’yi arttırma odaklı bir yama olarak karşımıza çıktı ama ne pahasına olursa olsun Ubisoft gibi bir firmanın bu kadar optimizasyon sorunlu bir oyun çıkarması uzun süre unutulmayacaktır. Ubisoft da bunun farkında olsa gerek, kendisini bedava oyun dağıtarak nitekim affettirmeye çalışıyor.

:: AC: Unity’nin bug ve optimizasyon sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSerkan Levent

Yaklaşık beş yıldır oyun editörlüğü yapmakta ve tam bir geek. Önemli oyun organizasyonlarında yer alan Serkan, oyun ve donanım haberleriyle ShiftDelete.Net'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AC:Unity’nin Yamalarla Performans Karşılaştırması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu oyun yüzünden ps4 kolunu kırdım sinirden

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Unutuluyor, watcgdogs unutuldu mesela? Yeni cikacak the division adli oyun gene satis rekoruna kosacaktir goreceksiniz. Insanlar unutur

" AC:Unity’nin Yamalarla Performans Karşılaştırması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AC:Unity’nin Yamalarla Performans Karşılaştırması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AC:Unity’nin Yamalarla Performans Karşılaştırması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "