Okunma

Activision Blizzard Bomba Gibi!


02 Aralık 2007 Pazar 22:00
Activision Blizzard Bomba Gibi!
Vivendi‘nin Activision ve Blizzard‘ın birleşmesinin ardından yaptığı çalışmalar hızla devam ederken, gelecek planları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bu son birleşme ile birlikte Vivendi Games, dahilinde bulunan Blizzard‘la birlikte toplamda 1.7 milyar dolarlık bir nakit güce sahip.

Bu birleşme sonucu alınan kararlarda Activision doğrudan Activision Blizzard yapısının içine dahil olacak ve hala oldukça popüler olan oyunlarını yeni şirketle birlikte geliştirecekler. Bu oyunların çok göze batanları da Guitar Hero, Call of Duty ve Tony Hawk serileri olarak gösterilebilir.

Gereğinden Büyük Bir Birleşme Gibi Duruyor!

Aslında evet… Oldukça başarılı ve güçlü iki firmanın birleşmesine çok gerek var mıydı diye düşünebilirsiniz. Ama burada asıl nokta EA Games‘in oldukça fazla büyümüş olması. Activision da rekabette geride kalmamak için büyük bir hamle yaparak gücünü kat ve kat arttırmaya çalışıyor. Blizzard gibi efsanevi bir marka ile birleşmesinden dolayı muhtemelen yaptığı en başarılı hamlelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Vivendi’nin bu yeni şirketin yüzde 52 oranında hisselerine sahip olduğunu düşünürsek ortada ilginç bir yönetimsel durum söz konusu. Vivendi yönetimi ve Activision yönetimi bir arada bu şirketi yönlendirecekler. Fakat aslında çok sesli bir ortamda çıkacak oyunların kalitesinin ne kadar iyi olacağı tartışmaya açık bir konu. İlerleyen günlerde gelecek oyunlarda bu büyük birleşmenin sonuçlarını açık bir şekilde görebileceğiz.

Kaynak: WoWInsider
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Activision Blizzard Bomba Gibi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  diablo 3 ü dört gözle bekliyorum ama bilgisayar kaldırmayacağı için diablo 2 ye devam

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ***** çıkıyor zaten…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nedir bu ea nın çektikleri yaff. Herkes adamların tekerine çomak sokuyor. Halbuki oyun piyasasının gelişimi onların sayesinde olldu.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten Makinlarımız oyunları kaldırmıyor..

  iyisi ben Diabloma devam edeyim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  süper olmuşşş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  diablo 3 çıkarmı????

" Activision Blizzard Bomba Gibi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Activision Blizzard Bomba Gibi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Activision Blizzard Bomba Gibi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "