Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor


08 Şubat 2021 Pazartesi 10:40
ABONE OL
Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor

Gelecekteki hedefini 1 milyar oyuncuya ulaşmak olarak belirleyen Activision Blizzard, bu doğrultuda çalışmalara başladı. Firma, hedefi için diğer projelerinde de Call of Duty modelini uygulamayı planlıyor.

Activision Blizzard gelirlerini Call of Duty ile artıracak

Call of Duty franchise’ı hiç kuşkusuz 2020 yılında en iyi yılını geçirerek Activision Blizzard’a 30 yılda elde ettiği en büyük geliri sağladı. Call of Duty’nin yakaladığı bu başarı, firmanın gelecekte daha fazla büyümeyi teşvik etmek için modelini diğer projelerine de uygulamaya itti. Konuyla ilgili konuşan Activision Blizzard’ın CEO’su Booby Kotick, şirketin Call of Duty serisine yaklaşımının diğer seriler için de örnek teşkil olacağını belirtti. Kotick ayrıca Call of Duty serisinin çok sayıda dalda işetildiği için dönüşüm geçirdiğinden bahsetti.

activision-blizzard-call-of-duty-modelini-genisletiyor

CEO, Call of Duty’e olan yaklaşımlarının franchise’ı her zamankinden daha sosyal hale getirdiğini ve bunun hem oyuncular hem de iş dünyası için iyi sonuçlar doğurduğunun altını çizdi. “Arkadaşlarıyla grup halinde oynayan Call of Duty oyuncuları, oyunda üç kat daha fazla saat harcıyor ve diğer oyunculara kıyasla oyun içi içeriğe yaklaşık üç kat daha fazla yatırım yapıyor. Franchise’larımız içinde sosyal etkileşim için mümkün” ifadelerini kullandı. Böylelikle Activision Blizzard’ın gelecekte tüm önemli projelerinde sosyalliğe önek vereceği de vurgulanmış oldu.

Activision Blizzard’ın Call of Duty modelini diğer projelerine uygulama planının tüm özellikleri net değil. Ancak şirket bir süredir bu geçişi yapmayı hedefliyor. 2020’de yönetim, sahip olduğu her franchise’a dayalı olarak mobil oyunlar geliştireceğini birçok kez doğrulamıştı. ABD’de oyun oynamak için en popüler platformun mobil olduğu düşünüldüğünde, şirketin bu yola neden gittiğini anlamak zor değil.

Öte yandan canlı hizmetler ve mikro ödemeler gibi özelliklerin, Activision Blizzard’ın son kazançlarında büyük bir rol oynadığını ve 2020’de yaklaşık 5 milyar dolar gelir elde ettiğini belirtelim.
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Once hileleri gidersin CODM. Overwatch çok iyi ama COD umursamıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Abi benim telefon poco x3 nfc tüm oyunları rahatlıkla kaldırıyor ama call of duty de oyun ortasında ekran kararıyor sizce oyunla alakalı olabilirmi lütfen daha önce başına böyle bişey gelen yoruma yazarmı
Teşekkürler.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Neymiş bedava oyun vermek zarar sayılmaz mis

" Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  2. 2 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  3. 3 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  4. 4 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  5. 5 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  6. 6 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  7. 7 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  8. 8 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  9. 9 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  10. 10 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık