Okunma

Adana Merkez’den Sonra Bu Video!


23 Ocak 2016 Cumartesi 08:26
Adana Merkez’den Sonra Bu Video!

Bahçeşehir Üniversitesi’nde açılan sanal gerçeklik laboratuvarı etkinliğinde tesadüfen bir araya geldiğimiz öğrenci arkadaşlarımızla keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Sosyal medyada öne çıkan, tembelliği, şiddeti ve küfrü kullanarak bambaşka bir izlenim bırakan kitleden fersah fersah uzakta olan arkadaşlarımızın ilgilendiği konular, hepimizin ufkunu açacak türden.

“Adana merkez, patlıyo herkez” klibinden sonra bu videoyu izlemek, herkese iyi gelecektir diye düşünüyoruz. 

:: Genç arkadaşlarımızın hayalleri için neler söylemek istersiniz?  
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

34 yorum - “Adana Merkez’den Sonra Bu Video!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  başlık mantıklı bir ordaki çocuklara bakın bir deburdakilere aradaki egitim seviyeleri ve ortamın etkilerine bakın…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kimi sallamış yine yokn hepsi burslu falan yav senin yigenin varmış falan atma kardeşim atma benim patronumun çocuğu okuyor 3 kızı hemde adam yıllık bir kısmı burslu olduğu halde 63 bin para ödüyor ne bursuymus burslu öğrenci her sınıfta 2 3 kişi onuda devlet zorunlu kılıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  para – para – para , devlet okullarında ki öğrencilere yazık… Ne yeteneklileri var zevkine değil.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  saçmalık resmen

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar bu videodaki insanlar zengin ailelerin çocukları değil zaten o okulda okuyan herkes tam burslu olarak okuyor okula girmek içinde epey bir sınavdan geçiyorsunuz. Oradaki öğrencilerden biri benim kuzenim ve anne babası devlet memuru.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nin öğrenci kabul şartlarına bakarsanız (en azından iki sene öncesine kadar) öğrencilerini Anadolu'nun dört bir yanından kabul eden, tam burslu eğitim ve yurtta konaklama imkanı veren bir okul. Yani, o okulda okuyan öğrencilerin zengin aile çocukları falan olduğu yok. Sadece ileride iyi yerlere gelmek isteyen Anadolu çocuklarılar onlar. Burada onlara yüklenmenin bir anlamı yok bence.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  osman baydemirin meşhur lafını hatırlattı haber 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Kolejde okuyan zengin bebelerini kıyaslamaya almanız bir hata. O çocuklara verilen imkanlar bana verilseydi uzaya çıkmıştım resmen. i486 işlemcili bir PC'yi bile toplayamamıştık proje için…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kolejde okuyan zengin bebelerini kıyaslamaya almanız bir hata. O çocuklara verilen imkanlar bana verilseydi uzaya çıkmıştım resmen. i486 işlemcili bir PC'yi bile toplayamamıştık proje için…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  berkecan ve pelinsu için ne kadar güzel şeyler, keşke ahmet ve hatice de bu imkanlara sahip olsa dimi hakkı başkan.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Merhaba biz bu videodaki okulda okuyan cocuklar olarak Bahcesehir Koleji ögrencisi degil, Bahcesehir Fen ve Teknoloji Lisesi ögrencileriyiz. Eger internette de arastırma yaparsanız bizim SBS'de derece yaparak bu liseye yatılı ve tam burslu olarak girdigimizi görürsünüz. Aramızda her sehirden arkadasımız var. Lütfen yorum yapmadan önce biraz arastırma yapın.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Devlet okullarından bu yarışmaya katılan bir çok okul var. Özellikle bazı meslek liselerinde çok iyi başarılar elde ediliyor. Devlet okullarında bu projeler için kaynak aktarılmıyor, hoca kendi cebinden harcıyor. Bizzat tanıyorum böyle bir kaç kişiyi 🙂

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Önemli olan hayat okulu yeğen. Diğer tarafa robotlarından hiç biri gelmiyor anmskdkdk

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bazı yorumları okudum ve haklı olduklarını düşünüyorum. Yarışmadaki öğrenciler özel okulların öğrencileri ben düz lisede bi proje yapmak istediğimde bi mıknatıs bile bulamamıştık yaptıklarını görmemezlikten gelemeyiz ama yapılan kıyas pek doğru olmaz bence

 15. SDN Okuru dedi ki:

  alttaki yorumlardaki kimi arkadaşlarda farkında işin zenginliğin sunduğu imkanlardan kaynaklandığının. sosyoekonomik statü ve neo liberalizmin yarattığı gerçekler bunlar. biraz daha derin analiz yapın.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun okadar doğru söylemişsinki hocam bravo

 17. SDN Okuru dedi ki:

  siz o klibi çeken çocuğun ne zorluklarla büyüdüğünü ve yaşdığını bilmiyorsunuz, bunlar da kolej de okuyan zengin ailelerin çocukları.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  adana merkez patliyor herkez diye bi keko muzik yapiyor sacma sapan ve herkes izliyor bakiyorumda turkiyede nekadar cahil varmis

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Oolummm çok fenalar ya

 20. SDN Okuru dedi ki:

  helal bi adanalı olarak belki şehrimden bir okul yoktu ama öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum ve onlara bu imkanların daha çok ve yaygın şekilde ulaştrılmasını diliyorum neden bu tarz şeyler şehirler içinde sonra şehirler arası ve türkiye şampiyonası diye kollara ayrılıp yüzlerce okulumuza yayılmasın ki mümkünse adana merkez videosu da hayatımızdan çıksın ya :))

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Adana merkez klibini çeken çocuğun ne zorluklarla yaşadığı hakkında en ufak fikrimiz yokken özel liselerde yetişen burjuva çocuklarla kıyaslamanız shiftdeletenin de ne kadar vicdanlı olduğunu göstermiştir.Sosyal medyayı aktif kullanabilme imkanı olsa sizce öyle bi klip çeker miydi?Meşhur olup hayatını kurtarabilmek için çoğu kişi gibi saçma sapan bi işe girişti ve rezil olduğuyla kaldı o çocuk.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Kalp ve Cerrahi için robotic kullanın da insan gücü isteyen işler için robotic üretmeyin. Beyninize uyurken fiberoptik kablo mu taktılar naptılar

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Bu yarışmalardan niye bizim haberimiz yok 😀 katılabilsek keşke

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Bu gençleri görünce ümitleniyor insan gelecek adına. Helal olsun çocuklara maşallah!

 25. SDN Okuru dedi ki:

  O değil de ben bu üslubu seviyorum ya 🙂
  Gençler ümit saçıyor başarılar kardeşlerimize …

 26. SDN Okuru dedi ki:

  biz lisedeyken napioduk acaba….

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Telefon haberi olsaydı gereksiz yorumların hepsi burada olurdu;) güzel haber teşekkürler.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Yalnız liseli var liseli var hocam. Bu çocukların geleceği çok parlak inşallah

 29. SDN Okuru dedi ki:

  eğer herkesin maddi durumu koleje gidebilecek düzeyde olsaydı veya normal okullarda kolej düzeyinde eğitim verilseydi çok iyi işler başarabileceği halde eriyip giden birçok kişi daha iyi yerlerde olurdu. ama bu ülkede herşey zengine ***** şartları yüzünden normal düzeydeki 100 aileden sadece 1-2 tanesinin çocuğu tırnaklarıyla kazıyarak yüksek yerlere gelebiliyorken babası doktor, milletvekili vs. olanlara bakın bir de.

" Adana Merkez’den Sonra Bu Video! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adana Merkez’den Sonra Bu Video! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adana Merkez’den Sonra Bu Video! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "