Teknolojiye göz kırpan Adidas sneaker modelleri


03 Temmuz 2020 Cuma 12:25
Teknolojiye göz kırpan Adidas sneaker modelleri

Teknoloji ve endüstri hayatımızın birçok alanında var olurken, her birimizin dolabında yerini almış sneaker’lar da çağın teknolojisi ile geliştirilmeye devam ediliyor. Adidas sneaker serilerinde ezber bozan teknolojik serileri derledik.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi!

Eski dönem teknolojisi, 1970’lerden sonra, sneaker’ın yalnızca sporcular ve atletler için değil, tüm insanlar tarafından kullanılabilir olduğunu ispatladı. Bugünlerde ise sneaker teknolojisi günlük, konforlu bir ayakkabıdan çok performansı ve hareket kabiliyetini arttıran sneaker’lar üretmeyi hedefliyor.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi! - ShiftDelete.Net (1)

1920’lerde kurulan ve günümüzün en büyük markalarından biri olan Adidas sneaker ve inovasyon teknolojisine öncülük ediyor. Tasarımlarında binlerce sporcunun verisinden yola çıkan ve her stil için farklı modeller üretmeyi başaran Adidas geçmişten bu yana sneaker teknolojisini defalarca kullandı.

Adidas Micropacer (1984)

Adidas’ın fütüristik tasarımlarından biri olan Micropacer günümüz sneaker modellerine de ilham vermektedir. Teknolojinin sneaker’da tam anlamıyla ilk kez kullanıldığı Micropacer, yerleşik pedometreye sahip ilk sneaker’dır. Adımlarınızı ve hızınızı takip edebileceğiniz çiple, sneaker ve teknolojiyi gerçek anlamda ilk kez buluşturan Micropacer suya dayanıklı deri astarı ve kaymaz kauçuk dış tabanı kullanışlı bir sneaker deneyimini de yaşattı.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi! - ShiftDelete.Net (2)

Adidas Torsion (80’ler)

Ayak tabanının fiziksel yapısından feyz alarak taban esnekliğinin önemini ispatlayan ve sonraki sneaker modellerine ilham veren Adidas Torsion teknolojisi, günümüzde de geliştirilmiş ve iyileştirilmiş formu ile yeni modellerde karşımıza çıkıyor. Tabanın ortasındaki bar ile ayakkabı büküldükçe ön ağırlığın topuklara verilmesini sağlayan Torsion, bükülebilir taban dengesinin bu bar ile sağlandığını ispatlamıştır ve taban yastıklama teknolojisinin öncüsü olmuştur.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi! - ShiftDelete.Net (3)

Adidas Boost (2013)

2013 yılında öne sürülen ve bugün Adidas’ın neredeyse eş anlamlısı haline gelen Boost serisi süper hafif yapısının yanı sıra sneaker konforunu doruklarda yaşatıyor. Termoplastik poliüretan kimyadan oluşan Boost köpükler Alman kimya teknolojisinin buluşu olsa da BASF ve Adidas ortaklığı üretimi sebebiyle yalnızca Adidas sneaker’ları için üretiliyor. Sıcak ve soğuktan etkilenmeyen, zamanla bozulmayan Boost köpükler üfleme yöntemi ile kalıplaşmış kapsülleri bir araya getirir. Sneaker taban ve yastıklama teknolojisinde devrimci bir konfor sunan Boost serisi markanın en çok satan modellerini içeriyor ve her yıl yeni modellerle karşımıza çıkıyor.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi! - ShiftDelete.Net (4)

Adidas x Parley (2015)

Teknolojinin hem doğa hem insan için bir arada kullanıldığı Adidas x Parley 2015 serisi okyanus atıklarından dönüştürdüğü ipliklerle ayakkabı üst ve dilini oluştururken tabanda ise Boost teknolojisi kullanmıştır. Konforun, fiziksel uyumun, teknolojinin ve geri dönüştürülebilirliğin  bir araya getirilebileceğini ispatlayan Adidas x Parley estetik duruşu ile de sneaker seçiciliğinde seviyeyi yükseltiyor.

Okyanusları tarayarak ve temizleyerek elde ettiği plastikleri iplik haline getirip inovasyon teknolojisi ile birleştirmek sneaker tarihine de izini bırakacak.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi! - ShiftDelete.Net (7)

Adidas Futurecraft 4D (2017)

Yastıklama ve enerji dönüşümünü yaylı tabanları ile bir arada sunan Futurecraft Adidas’ın son inovasyon harikası. 2017 yılında sneaker severlere sunulan ve gönülleri feth eden bu sneaker 3D baskı yöntemiyle imal edilmiştir. 3D baskılı orta tabanı ilk defa kullanan Futurecraft 4D serisinde taban desteği ve yastıklama hassasiyetle dengelenmiştir. Bu sayede artan kafes yoğunluğu destekleme ve enerji dönüşümü sağlarken, azalan kafes yoğunluğu yastıklama sağlamaktadır. 3D baskı teknolojisiyle bu dengeli ikilinin uzun süre performans göstermesi sağlanmıştır.

Adidas sneaker modelleri ile teknolojinin kesişimi! - ShiftDelete.Net (7)yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Çorap tipi botlar çok hoş bence kim ne derse desin birde şu deniz atıklarından yapılan adidas

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Adidası tek geçerim, gerisi hikayeden ibarettir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Çok iyi ve güzel, fiyatı dışında 🙂 2,300 tl

Çelikadam
Çelikadam
6 ay önce

Nike candır ❤️

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Ultraboost indirime girince 600 e alınıyor

" Teknolojiye göz kırpan Adidas sneaker modelleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknolojiye göz kırpan Adidas sneaker modelleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknolojiye göz kırpan Adidas sneaker modelleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi