Adım Adım Direct WAV MP3 Splitter


05 Mayıs 2010 Çarşamba 09:25
Adım Adım Direct WAV MP3 Splitter

Bir MP3’ü kesmek için öncelikle bu işleme uygun bir yazılım kurmanız gerekiyor. Direct WAV MP3 Splitter, tam da bu iş için biçilmiş kaftan. Programın 1.63 MB boyutundaki en yeni (MP3 Splitter 2.6) sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Kurulum için sabit diskinizde 3.6 MB bulunması şart (O kadar yer var değil mi?). Desteklenen işletim sistemleri ise, Windows 95 dahil olmak üzere, o zamandan bu yana gelen tüm Windows’larda Direct WAV MP3 Splitter 2.6 çalışıyor.

Adım 2: Kullanım

Program açıldığında, keseceğiniz MP3 dosyasını ya yazılımın penceresine taşıyın ya da “File” menüsüde yer alan “Open”a tıklayarak, üzerinde çalışacağınız dosyanızı seçin. Artık programın Info Panel kısmında dosyanızı görebilirsiniz.

Bu aşamada, penceredeki Splitlist başlığının hemen üzerinde yer alan play logosu sayesinde MP3’ünüzü dinleyebilirsiniz. Keseceğiniz noktaya geldiğinizde pause logosuna tıklayarak çalma işlemini durdurun (Eğer keseceğiniz yerin hangi dakika veya saniyede olduğunu biliyorsanız, direkt olarak o noktayı da seçebilirsiniz).

Adım 3: Kesmek

Keseceğiniz kısmı mouse’unuzun sol tuşuyla seçtiğiniz takdirde, program o bölgeyi sarı bir şerit ile işaretliyor. Bu aşamada sağ alt köşedeki Add to Splitlist‘e tıklarsanız, seçtiğiniz alan, MP3’den ayrı olarak kesilmiş oluyor.

İsterseniz penceredeki Splitlist bölümünde yer alan dosyayı seçip, hemen sağında yer alan play logosunu tıklayarak, kestiğiniz bölümü tekrar dinleyebilirsiniz. Eğer bir problem yoksa, geriye dosyayı kaydetmek kalıyor. Bunun için de File menüsünden Save Splitted Sections‘ı seçerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Adım 4: Hangi Formatları Destekliyor?

Direct Wav MP3 Splitter 2.6, yalnızca MP3 değil, adından da anlaşılacağı üzere WAV dosyalarını da kesip biçebiliyor. Buna karşın formatlar arası çeviri yapamıyor olması, yazılımın önemli bir eksisi. İster dosyanızı herhangi bir yerinden ikiye bölebileceğiniz ya da dilediğiniz bölümünü seçip kesebileceğiniz Direct WAV MP3 Splitter 2.6, basitçe bu tür işlemleri yapabileceğiniz en iyi yazılımlardan biri.

:: Müzik dosyalarınızı kesip biçmek için hangi yazılımı kullanıyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

Aykut Göker beye Teşekkür ediyorum,verdiği bilgiler den dolayı.

" Adım Adım Direct WAV MP3 Splitter konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adım Adım Direct WAV MP3 Splitter ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adım Adım Direct WAV MP3 Splitter ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi