Okunma

Adobe Creative Cloud Fiyatları Belli Oldu


08 Şubat 2012 Çarşamba 12:00
Adobe Creative Cloud Fiyatları Belli Oldu

Adobe’un geçtiğimiz Ekim ayında duyurduğu bulut sistemi Adobe Creative Cloud‘un fiyatları gecikmeli de olsa belli oldu. Ekim ayında ilk duyurulduğunda yaptığımız haberde detaylarının Kasım ayında belli olacağını belirtmiştik. Ancak Adobe, projeyi CS6‘ya göre ayarlayınca Creative Cloud‘un takvimi de sarkmış oldu.

Adobe‘un projeleri, çalışmaları bulut ortamına atacak olan ve bu sayede bilgisayardaki çalışmalara tabletten de bakmaya ve üzerinde oynamaya yarayacak, ayrıca diğer bilgisayarlarda da devam etmenizi sağlayacak olan Creative Cloud, biraz tuzlu olacak gibi.

Adobe, 20 GB‘lık Creative Cloud alanının 49.99 dolar fiyatla başlayacağını açıkladı. Üst paketlerde fiyat çok daha fazla artabiliyor. Kağıt üzerinde bir hesap yaptığımızda 20 GB Adobe Creative Cloud kullanmanın bedeli yıllık 600 dolar yapıyor. Ayrıca Creative Cloud‘u düzgün kullanabilmek için Creative Suite 6 (CS6) satın aldığınızı ve fiyatının da ortalama 2000 dolar olduğunu düşünürsek tek bir yıl için masraf 2600 dolara kadar çıkıyor.

Profesyoneller için belki işi kolaylaştıracak olsa da pahalı bir sistem olacağını söyleyebiliriz.

:: Creative Cloud’u kullanmayı düşünür müsünüz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Adobe Creative Cloud Fiyatları Belli Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yazı yazmadan bir araştırma yapın bari, Creative cloud üyeliğinde yeniden uygulama satın almak gerekmiyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    creative suite 6 zaten creative claud içinde ***** claudiçinde onun haricinde digital publishing,business catalyst,tablet uygulamaları da ***** fiyat gayet uygun *****

" Adobe Creative Cloud Fiyatları Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe Creative Cloud Fiyatları Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe Creative Cloud Fiyatları Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "