Okunma

Akıllı Güneş Kremi Uygulaması Karşınızda


24 Haziran 2015 Çarşamba 11:00
Akıllı Güneş Kremi Uygulaması Karşınızda

Türkiye’de yaz sıcağı kendini henüz göstermemiş olsa da, Avusturalya gibi ülkelerdeki sıcaklar, cilt kanseri nedeni olabiliyor. Peki, cilt kanserinden korunmak için ne yapmak gerekiyor? Tabi ki güneş kremlerini belli aralıklarla uygulayarak cildimizi korumamız mümkün.

Fakat güneş kremlerini, ne yazık ki her zaman doğru şekilde kullanmıyoruz. Zira doğru güneş kremi kullanımı, ortam sıcaklığının ve hangi aralıklarla güneş kreminin sürüleceğinin bilinmesi ile alakalı. Peki, güneş kremini hangi aralıkklar ile süreceğimizi nasıl bileceğiz?

Bunu tahmin ve takip etmek, eminiz pek çoğunuz için zor olacaktır. Bunu düşünen Avusturalya’daki bir proje kapsamında, geliştiriciler ReApply adında bir uygulama ortaya çıkarmış.

Güneş kremi uygulamanız gerektiğini bildiren uygulama: ReApply

Türkçe adı yeniden uygulamak olan ReApply uygulamasının çok yarlı olduğunu söyleyebiliriz. Zira ReApply uygulaması, konumunuzu paylaştığınızda ortam sıcaklığına göre hangi aralıklar ile güneş kremini sürmeniz gerektiğini bildiriyor.

15-06/24/01-akilli-gunes-kremi-reapply.jpg

Güneş kreminin kapağının açılma sesi ile çalışmaya başlayan uygulama, henüz sadece Avusturalya’da kullanılıyor. Bakalım bu ve benzeri çalışmaları, ilerleyen dönemde ülkemizde görebilecek miyiz?

:: Akıllı güneş kremi ReApply hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Akıllı Güneş Kremi Uygulaması Karşınızda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir de şimdi güneş kremi kutusunu mu şarja takıcaz

" Akıllı Güneş Kremi Uygulaması Karşınızda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Güneş Kremi Uygulaması Karşınızda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Güneş Kremi Uygulaması Karşınızda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "