Okunma

Akıllı Telefonlar Koruma Altında


28 Ekim 2010 Perşembe 07:02
Akıllı Telefonlar Koruma Altında

Junos Pulse Mobile Security Suite, tüm akıllı telefon ve işletim sistemlerinde çalışabiliyor. Anti virüs yazılımı, Antispam, güvenlik duvarı ve uygulamaları gözetleyen ve koruyan modüllerden oluşan bu güvenlik paketi, uzaktan yönetim sistemi sayesinde verilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelliyor (Yüzünüze Gülümseyen Tehlike).

Bu güvenlik paketinin diğer bir özelliği, çalışan cihaz’ın verilerini, uzaktan kontrol yönetimi ile silebilmesi. Junos Pulse Mobile Security Suite, SIM kartı çıkartıldığında uyarı maili atabiliyor. Buna ek olarak VPN ve SSL güvenliği kullanan kurumsal şirket çalışanları için, özel geliştirilmiş bir güvenlik modülü entegre edilmiş.

 

Bu yazılım ilk olarak kurumsal müşterilere sunulacak. Ardından da son kullanıcı (senenin sonunda) sunulacak.

 

Mobil Telefonlara Yapılan Saldırılar Rekor Düzeye Ulaştı

Juniper, bu uygulama ile birlikte Juniper Global Threat Center duyurusunu da yaptı. Ohio’da kurulan Juniper Global Threat Center, tüm dünyadaki cep telefonlarının tehditlerini inceleyen bir merkez konumunda.

Bu esasında oldukça önemli bir gelişme. Çünkü bu merkezden alınan araştırmalara göre, mobil telefonlara yapılan saldırılar geçen seneye göre % 250 arttı. Fortune listesinin ilk 15’inde yer alan bir şirkette yapılan araştırmalarda, kullanılan cep telefonlarının %5’inde (25 000) tehditler tespit edildi.

Durum böyle olunca güvenlik şirketleri pazarın büyüklüğünün farkında. Geçen sene Lookout, bir güvenlik servisi duyurdu, Cisco buna karşın Any Connect Secure Mobility uygulaması ile karşılık verdi. McAfee ve Symantec’de bu alanda ürünler geliştirdiler.  

:: Cep telefonunuzu koruma altında almayı düşünüyor musunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı Telefonlar Koruma Altında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonlar Koruma Altında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonlar Koruma Altında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "