Okunma

Akşehir Kirazı’nı İnternetten Tanıyın


07 Temmuz 2009 Salı 08:53
Akşehir Kirazı’nı İnternetten Tanıyın

Akşehir, tarihi geçmişi ve Nasreddin Hoca’nın memleketi olmasıyla ülkemizin tanınan yörelerinden biri. Ama yine Akşehir’e ait olup da yeterince tanınmamış olan bir de kirazı bulunuyor. Bununla ilgili çalışmalar yürüten Mustafa Ekinci’nin internette, özellikle de sosyal medya üzerinde düzenlediği kampanya ilgimizi çekince kendisine ulaşıp düzenlediği kampanya ile ilgili bilgi aldık.


Akşehir Kirazı 2004’ten bu yana tescilli.

Ekinci, 2004’te coğrafi işaret ve isim tescili alınan Akşehir Kirazı’nın dünyanın en fazla aranan, en iyi kirazlarından biri olduğunu belirtiyor. Buna karşın tanıtım konusunda yetersiz kalındığını farkeden Ekinci, konuyla ilgili olarak internetten faydalanmaya karar veriyor.

Akşehir Kirazı’nı Tanıyın

Ekinci, kampanyayla ilgili gelişimi; “Maddi destek için bir kaç yer dolaştım. En son Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası destek verebileceğini söyledi. Projenin ilk kısmı için iki öneri sundum. Birincisi daha önce farklı firmalarca yapılmış olan “ürünü blog yazarlarına gönderip bloglarında yorum yapmalarını istemek”; ikincisi de FrienFeed’deki aktif tüm kullanıcılara göndererek geri dönüşleri almak.” cümleleriyle özetliyor. Planlar arasında kampanyayı online reklamlarla desteklemek de bulunuyor.


Tanıtım için hazırlanan sitede pek çok bilgiye ulaşmak mümkün.

5 Temmuz’da başlayan 50.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği 10 Temmuz’a kadar sürüyor. Akşehir Kirazı’nın tanıtımı için FriendFeed’deki tanıtım dışında aksehirkirazi.net adresinde bir de internet sitesi açan Mustafa Ekinci, burada festivalle ilgili bir tanıtım videosuna yer verirken Akşehir Kirazı’nın faydalarıyla ilgili bilgileri de paylaşıyor.

:: Akşehir Kirazı’nı hiç tattınız mı?

Bilgi için: Akşehir Kirazı
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akşehir Kirazı’nı İnternetten Tanıyın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akşehir Kirazı’nı İnternetten Tanıyın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akşehir Kirazı’nı İnternetten Tanıyın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "