Okunma

Alcatel-Lucent’a FCC sertifikasyonu


28 Eylül 2009 Pazartesi 14:12
Alcatel-Lucent’a FCC sertifikasyonu

Alcatel-Lucent, 4G ya da bir başka deyişle Dördüncü Nesil (Long Term Evolution – LTE) kablosuz geniş bant çözümünün geliştirilmesinde önemli bir aşama kaydetti. ABD Federal İletişim Komisyonu‘ndan (Federal Communications Commission – FCC) sertifikasyon alan şirket, şimdi de ABD’deki servis sağlayıcılara 700 MHz LTE baz istasyonları sevkıyatı yapıyor. Alcatel-Lucent, bu gelişmeyle, FCC sertifikalı LTE baz istasyonları sunan ilk üretici oluyor. Söz konusu sertifika, ABD pazarında satış yapabilmek için gerekli bir önkoşul.Servis sağlayıcılar ayrıca, “dijital bölünme” spektrum bantlarında LTE kullanarak da fayda sağlıyor. Bu uygulama, belli bir alanı kapsamak için daha az sayıda verici nokta gerektiriyor ve bu şekilde çevre üzerindeki toplam etkiyi azaltıyor.

Yeni kompakt LTE baz istasyonları, Alcatel-Lucent’ın Tümleşik Radyo Erişimi Ağı (Converged Radio Access Network – RAN) çözümlerinin önemli bir bileşeni olup, Alcatel-Lucent’ın uçtan uca LTE çözümünü daha da ileriye taşıyor. Alcatel-Lucent’ın LTE çözümü, en yeni 3GPP standartlarına uyuyor ve Alcatel-Lucent Bell Laboratuvarları’ndaki yenilikleri içeriyor. Bu yenilikler arasında, hizmetlerin hızla pazara sunulmasını kolaylaştıran ve ağın dinamik bir biçimde optimize edilmesini sağlayan kendi kendini yönetme (Self-Organizing) ve kendi kendini optimize etme (Self-Optimizing – SON) yetenekleri yer alıyor.

Alcatel-Lucent’ın LTE baz istasyonları, MIMO özelliği geliştirilmiş “hepsi bir arada” RF modülleriyle çok iyi entegre oluyor. Böylece, şebeke hatlarındaki ve kablolardaki alışılmış kayıpları önlüyor. Bu durum, daha düşük bir tüketim profili yaratıyor. Böylece bu istasyonlar, karbon salınımını azaltmak isteyen operatörler için önemli bir seçenek haline geliyor.

:: Türkiye 4G’ye ne zaman geçer?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alcatel-Lucent’a FCC sertifikasyonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alcatel-Lucent’a FCC sertifikasyonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alcatel-Lucent’a FCC sertifikasyonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "