Okunma

Alcatel-Lucent’tan IP Omurga Çözümü


05 Ekim 2009 Pazartesi 13:38
Alcatel-Lucent’tan IP Omurga Çözümü

İnternet üzerinden video trafiği, inanılmaz bir hızla artıyor. Aynı zamanda, kurumsal veri uygulamaları, video denetimi, ortak iş uygulamaları, bulut bilgi işlem, uzaktan depolama ve yedekleme, veri merkezi koruma gibi, her biri çok yüksek düzeylerde servis kalitesi gerektiren IP tabanlı dinamik servislere talepte de artış görülüyor. Omurga ağların, başka bir deyişle “çekirdek” ağların, her iki tip trafiği de uygun bir biçimde yönetebilmesi gerekiyor. Bu da neredeyse bütün trafiğin geçtiği “çekirdek” yönlendiricilerdeki zorlanmayı artırıyor. Sürekli olarak çekirdek yönlendirici kapasitesi eklemek pahalıya mal oluyor ve sonuç itibariyle ağ omurgası, önemli bir maliyet merkezi haline gelerek, yatırımın geri dönüşünü azaltıyor.

Alcatel-Lucent’ın yeni Tümleşik Omurga Dönüşümü çözümü, IP ve optik aktarım kaynaklarını daha sıkı bir biçimde entegre ediyor. Böylece, Alcatel-Lucent’ın üstün servis odaklı mimarisi, optiğin yüksek aktarım kapasitesiyle birleştiriliyor. Alcatel-Lucent’ın yeni yaklaşımı, gerekli ağ elemanlarının sayısını azaltırken, güç ve raf alanında verimlilik artışı sağlıyor. Ağ tedariğini ve hata yönetimini kolaylaştıran bu yeni çözüm, gecikme süresini en alt seviyeye çekiyor ve güvenilirliği artırıyor. Servis sağlayıcı için, bu durum, daha yüksek verimlilik, daha fazla esneklik ve daha az karmaşıklık ile sonuçlanarak, CapEx maliyetinden en az yüzde 30 tasarruf edilmesini mümkün kılıyor.

 

Alcatel-Lucent, yepyeni bir tümleşik IP/Optik omurga ağı çözümünü pazara sundu. Çözüm, bant genişliğini yoğun olarak kullanan video ve diğer uygulamalardaki büyük artışın servis sağlayıcıların çekirdek ağlarında yarattığı zorlanmayı önlemek üzere tasarlandı.

 

Alcatel-Lucent’ın Tümleşik Omurga Dönüşümü çözümü, bir dizi gelişmiş trafik yönetimi fonksiyonu seçeneği sunuyor. Bunlar, aktarım ağı verimliliğini artırarak, ağ içinde en ekonomik düzeyde trafik iletmeyi mümkün kılıyor. Seçenekler arasında, IP trafiğinin lambda (dalga boyu), port (kapı) ve sub-port (alt kapı) seviyelerinde yönetilmesi yer alıyor. Böylece, gereken yer ve zamanda aşamalı olarak kapasite artırılıyor ve çekirdek yönlendirici trafiği, optik aktarım ağına boşaltılıyor.

Tümleşik Omurga Dönüşümü çözümü, Alcatel-Lucent Yüksek Performanslı Ağ‘ın da önemli bir bileşeni. Bu ağ, tamamen tümleşik bir yapıya sahip, ölçeklenebilir, yeni nesil, tümüyle IP tabanlı bir çoklu servis mimarisi içeriyor. Operatörlere, trafiği daha güvenilir, verimli ve düşük maliyetli bir biçimde taşıma, aynı zamanda da ağı kullanarak gelişmiş yönetilen servisler ve uygulamalardan gelir elde etme imkanı veriyor.

:: Alcatel-Lucent’ın Tümleşik Omurga Dönüşümü fark yaratacağını düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alcatel-Lucent’tan IP Omurga Çözümü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alcatel-Lucent’tan IP Omurga Çözümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alcatel-Lucent’tan IP Omurga Çözümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "