Okunma

Sanal Dünyada Gerçek İşler


13 Mayıs 2009 Çarşamba 11:16
Sanal Dünyada Gerçek İşler

İşten işe (B2B) alanında hizmet veren dünyanın önde gelen e-ticaret şirketlerinden Alibaba.com, “Sanal Dünyada Gerçek İşler” sloganıyla Logo Grup bünyesinde hayata geçen Diyalogo.com ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. Yeni iş ortaklığı, Alibaba.com Stratejik İş Geliştirme Bölümü Direktörü Brian A.Wong, Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut ve Logo İcra Kurulu Başkanı Ali Güven‘in katılımıyla gerçekleşen bir basın toplansıyla duyuruldu.


İki şirketin üst düzey yöneticileri gerçekleşen işbirliğini paylaştı.

Açılış konuşmasını yapan Logo Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, “25 yıllık tecrübemizle KOBİ’lere hizmet veriyor ve ihtiyaçlarını çok iyi anlıyoruz. Alibaba.com, bizim için Türk KOBİ’lerinin krizi aşmaları ve uzun vadeli, güçlü işbirlikleri kurmaları için en doğru araçları sağlayacak mükemmel bir iş ortağı.” yorumunu yaptı.


Alibaba.com Stratejik İş Geliştirme Direktörü Brian A.Wang.

Alibaba.com adına konuşan Stratejik İş Geliştirme Bölümü Direktörü Brian A.Wong ise; “Türkiye’de yer alan 2 milyon KOBİ’nin %10’undan daha azı ihracat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bu yönden bakıldığında da Türkiye’de dünya pazarlarına açılabilcek firmalar anlamında çok önemli bir potansiyele sahip.” yorumunu yaptı. Wong, sözlerine “LOGO ile, Türk KOBİ’lerine e-ticaret ve sınır ötesi ticaretin avantajlarından yararlanmaları için gereken araçları sağlamaktan mutluluk duyacağız.” şeklinde devam etti.

Alibaba.com İçin Türkçe Site

Logo Grup, 1.yaşını kutlayan Diyalogo bünyesinde Alibaba için bir destek sitesi de açıyor. alibaba.diyalogo.com adresinden ulaşılabilecek olan site, Türkçe içeriğiyle yerli firmalara Alibaba.com ve internet üzerinden ticaret konularında destek olma işlevini üstleniyor. Site üzerinden Alibaba.com üyeliği başlatma imkanı da ziyaretçilere sunuluyor. Sitede farklı üyelik tipleri ve avantajları da listeleniyor. Alibaba.com, Temmuz ayından itibaren Türk kullanıcılara da Gold üyelik paketini sunmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda uluslararası Trust Pass üyeleri de sınırlı bir süre zarfında herhangi bir ek ücret talep edilmeksizin Gold üyeliğe yükseltilecek.


Diyalogo içerisinde Alibaba.com için Türkçe içerikli özel bir mikro site açıldı.

Logo Grup, Alibaba.com ve Diyalogo işbirliğini duyurmak ve KOBİ’lere internet üzerinden ticaretin faydalarını aktarmak amacıyla etkinliklere de başlıyor. Açıl Susam Açıl adı verilen bu etkinlikler sırasıyla İstanbul, Bursa, İzmir, Adana ve Antalya‘da gerçekleştirilecek. Yaz sonuna kadar sürecek bu 5 şehirlik organizasyonun ardından Türkiye’de 200 bin üyesi bulunan Alibaba.com’un daha fazla üyeye ulaşması hedefleniyor.

:: İnternet üzerinden ticaret yapıyor musunuz?

Bilgi için: Alibaba
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sanal Dünyada Gerçek İşler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanal Dünyada Gerçek İşler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanal Dünyada Gerçek İşler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "