Okunma

AMD ve VIA Atağa Kalktı


07 Ağustos 2009 Cuma 07:25
AMD ve VIA Atağa Kalktı

Piyasada ki Netbook sayısının artışı üreticileri yeni satış noktaları yaratmak mecburiyetinde bırakıyor. Netbook üretiminde şu anda Atom platformu kullanıyor ve bu platformun özellikleri oldukça limitli. Şu anda en geniş LCD ekran yanlızca 10.1 inç, fakat çözünürlüğü 1366 × 768. Bu durum Netbook üreticilerini daha fazla AMD ve VIA platformuna yönlendirmiş durumda.

AMD’nin Netbook üzerine adanmış platformu Athlon Neo üreticiler tarafınfan kullanılmaya başladı bile. VIA tarafında ise yanlızca C7-M Nano platformu bulunuyor. Şimdilik daha büyük ekran ve daha fazla özellik sunan bu iki platformun üretimi oldukça az. Ama önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez.

:: Netbook almayı düşünüyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD ve VIA Atağa Kalktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD ve VIA Atağa Kalktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD ve VIA Atağa Kalktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "