Okunma

Amerikan Ordusuna İzin Çıktı


28 Şubat 2010 Pazar 10:56
Amerikan Ordusuna İzin Çıktı

Amerikan Savunma Bakanlığı, 2007 yılında bir takım internet sitelerinin erişimlerini bilgi güvenliğini tehlike altına soktuğu için askerlerine yasaklamıştı.

Video paylaşım sitesi Youtube bile bu yasaklardan nasibini almış ve askerler tarafından kullanılması engellenmişti.

Ancak Pentagon askerlerin sevdiği insanlar ile iletişimlerini koparmamaları amacıyla bütün bu erişim engellemelerini kaldırmaya karar verdi.

Askerlerin böylece yakınlarından moral ve destek toplayabileceğini düşünen yetkililer Twitter, Facebook ve Youtube‘un da içerisinde olduğu bir dizi internet sitesine erişimi imkanlı hale getirecek.

:: Sizce bu yasakların kaldırılması bilgilerin sızdırılması açısından tehlikeli mi?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amerikan Ordusuna İzin Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amerikan Ordusuna İzin Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amerikan Ordusuna İzin Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "