Amiral Gemisi telefon fiyatları cep yakıyor!


07 Ağustos 2018 Salı 22:01
Amiral Gemisi telefon fiyatları cep yakıyor!

Amiral gemisi telefon fiyatları her sene artmaya ve cep yakmaya devam ediyor. Evet donanımsal anlamda daha komplike cihazlar ve yeni teknolojilerle karşımıza çıkıyor. Ama her sene yapılan bu zamların ne kadarı masrafları karşılamak için? Ya da şöyle soralım, akıllı telefon alırken donanımdan çok bir statüye mi para ödüyoruz?

Amiral Gemisi telefon fiyatları neden bu kadar pahalı?

CCS Insight‘ın Araştırma Analist Şefi Ben Wood, tam da böyle düşünenlerden. Bu artan fiyatlarda tabii ki üreticinin payı var. Ancak Wood’a göre en büyük suç, sesini çıkarmadan en üst seviye telefonları almak için sıraya giren tüketicilerde. Şirketler bu potansiyeli gördükleri için fiyat politikalarını da buna göre belirliyorlar. Ben Wood,  örnek olarak Apple, iPhone X Plus modelini 1200 dolardan piyasaya çıkarsa kimsenin buna ses çıkarmayacağını düşünüyor.

Doğrusu Apple’ın fiyat politikasını incelediğimizde Wood haklı gibi görünüyor. Evet markaların her sene yeni donanımsal özellikler, pahalı ekran teknolojilerini kullanmak için daha fazla yatırım yaptıkları ortada. Ancak Wood’un analizine göre 2018 sonu ve 2019’da çıkacak Amiral Gemisi telefonların fiyatları 2017’ye göre %10 artış gösterecek. Huawei, Samsung ve LG’de, Apple gibi piyasada sürekli fiyatların artmasını sağlayan firmalar olarak göze çarpıyor.

amiral gemisi telefon fiyatları

CCS analizlerine göre insanlar telefon alırken eğer bütçeleri varsa öncelikle Amiral Gemisi telefonlara yöneliyorlar. Bunda Android için güncellemeleri alma ihtimalini arttırmak olduğu söylenebilir. Yine bazı tüketicilerin toplumda ki statüsünü belirlemek için cep telefonunu bir araç olarak kullandığı ortada. Bu yüzden de ne kadar pahalı ve özellikli telefon, o kadar yüksek bir statü anlamına geliyor.

Belki de tüketiciler sayesinde dünyanın en zengin şirketleri haline gelen akıllı telefon üreticilerinin biraz da kullanıcıları düşünmesinin zamanı gelmiştir. Ancak burada tüketicilerin de marka bağımlısı olmadan, ihtiyaçlarına göre akıllı telefon almayı öğrenmesi gerekiyor.

Bu sene için 4000-5000 bandında olan Amiral Gemisi telefon fiyatları Apple‘da ise 5000-8500 bandına kadar yükselmişti. Gelecek sene ise 6000-6500 bandında Android cihazlar görmemiz olası. iPhone fiyatlarının ne kadar olacağını ise dolar kurunun sürekli artması sonrası tahmin etmek çok zor.
Abone ol
Bildir
guest
26 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Lütfen amiral gemisi telefonlar almayın orta segment e yönelelim

dhksskj
dhksskj
2 yıl önce

performansı aynı mı değil bazı insanlar mecbur kalıyor onun yerine devlet doları ve vergileri düşürmeli

Tolga Turan
Tolga Turan
2 yıl önce

İyice suyu çıktı fiyatların

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bu fiyatlara 65 inc tv alırım evde sinema keyfi yaparım. En azda 10 sene kullanırım.. 2.el araba fiyatına telmi olur

Atkosturanadam
Atkosturanadam
2 yıl önce

Aynen öyle guzel bi televizyonda bir seyler seyretmek insani buyuluyor.

Enis
Enis
2 yıl önce

3 yıl boyunca telefon yenilemeyelim nasıl fiyatlar düşüyor görün

kfkflgk
kfkflgk
2 yıl önce
Yanıtla  Enis

o senin dediğin apple yerli marka olsa olurdu…. adamların umurunda değilsin ki… istersen 3 yıl değil 33 yıl almasan adamlara ne ki…

Avem
Avem
2 yıl önce

Geçen sene bin dolar 3.380 iken simdi 5.400 oldu amiral gemileri cep yakmaz bilmem anlatabildimmi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Hocam cevap alamıyorum siz söylermisiniz Mediatek helio x30 mu SD 636 mii

Aytaç
Aytaç
2 yıl önce

Sd636

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Siz apple almaya devam ederseniz telefonların fiyatı arabayla takas yapacak düzeye gelir ve almaya yine devam ederseniz dolar yükselmeye devam edicek hayırlı işler

mdkflfkskdk
mdkflfkskdk
2 yıl önce

tabi apple sadece türkiyeye satış yapıyor ve biz almazsak batacaklar… ayrıca biz apple cihazı aldığımız için dolar çıkmıyor… nohutu bile dolarla aldığımız için dolar çıkıyor… bu kadar basit… bu arada, çin seddi neredeydi….? :))))

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Dolar 5,26. Dandik çin malları bile 3500’den aşağıya satılmaz oldu. ÜLKE EYİYE GİDİYOR EYİYE

Abi
Abi
2 yıl önce

1999 liraya LG G6 var, bırak palavrayı, 599 liraya bile akıllı cep var, senin derdin başka.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

İnsanlarda bir de tüketim çılgınlığı denen bir şey var. Mağaza da az indirim görünce hemen saldırıyorlar. Müstehak bu fiyatlar bize

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Sayın arkadaşlar cep yakan amiral gemisi fiyatları deil ülkemize döviz üzerinden girdiği için bizde tl kullandığımız için ab de fiyat yükselişi 100 dolar iken bizim ülkemize etkisi 100 dolarım malesef 540 tl oluyor bu bizim ülkemiz şartların da bayağı iyi bi para eeee tabi bide ötv artı KDV artı TRT payı artık artı artı bayagı bi 1000 ytl yi buluyo olay bu acı ama gercek yabancı ülkedeki insan bu cihaza bi ayda sahip olurken biz malesef 10 ay gibi bi sürede zor sahip olabiliriz saygılar

cemalchief
cemalchief
2 yıl önce

fiyatlarda mı bir sıkıntı var yoksa dolar kurunda mı, apple ile alakası yok note9 ciksin fiyatlari gör se. minimum 6000 tl den çıkar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Iphone 8 alan bir kişi devletin kasasına 1203TL vergi ödüyormuş. Hiçbir markada bu kadar yüksek vergi oranı yok. Ülke iphone alanlar sayesinde ayakta kalıyo.

sdfsdfsdf
sdfsdfsdf
2 yıl önce

hepsinde aynı vegi var ama sadece apple bunun ne kadar olduğunu kullanıcılarına söylüyor… diğerleri söylemiyor… yoksa markaya göre vergi yok “henüz” …

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce
Yanıtla  sdfsdfsdf

Hermarkada aynı vergi olduğunu ilk defa duydum birşey diyemem. Gazete nin sitesinde okudum 256GB iphone8 içinde 1884TL vergi yazıyor.

esxici
esxici
2 yıl önce

Orta okul, lise bebeleri son model üst seviye telefonlar kullandığı müdetçe bu hava atma trendi devam eder

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Dolar yükselmiyor tl düşüyor dolayisiyla paramız mozambik parasi karsisinda da değer kaybediyor

Abi
Abi
2 yıl önce

Öyleyse peki neden Euro, dolar karşısında 1.25 den 1.15 e düştü?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Üretici değil, tüketiciyiz paramız bu yüzden dolar yada euro karşısında değer kaybediyor, zamanla oluşacak düzeni şimdiden birşeyler yapılması gerekiyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Zaten borca alıyorduk bişeyy olmaz gene borca alır 4 senede öderiz sıkıntı yok düşüncesi var oldukça daha çoook telefon gelir Türkiye ye
Kredi ile telefon alır olduk elimizdeki parayı dışarı salar olduk allah sonumuzu hayreylesin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Kimse bir laptop’a 6000TL verirken sorun etmiyor ama aynı donanımda ve 7/24 aralıksız yanında taşıyıp kullandığı akıllı telefonun 6000TL olduğunu görünce şaşırıyor. Laptop 8-10yıl dayanabilir ama kullanım alanı kısıtlıdır 6000TL’lik laptop batarya performansından dolayı yalnız elektrik, wifi ortamını oluşturursanız kullanılabilir bu yüzden çalışma saati azdır ve kullanıcı bunu uzun ömürlü sanar. Akıllı telefon gibi 7/24 hiç kapatmadan açık tutun, heryere yanınızda gezdirin, denize, kumsala, plaja, çarşıya, pazara, güneş altında arabanın konsolunda saatlerce unutun, yada sıcak nemli cebinizde saatlerce taşıyacak imkan yaratın . Işte Akıllı telefonun dayandığı bu ekstrem koşullarda aynı 6000TL parayı verdiğiniz aynı donanımdaki laptop bırakın 8-10yıl 1ay dayanmaz. Akıllı telefon instagram, Facebook, gibi uygulamalardan ibaret değildir yeri gelir televizyonu olmayan yazlığın televizyonu oluverir sınır yok o bir Pocket PC’dir. Işte bu akıllı telefon çevredeki bütün elektronik cihazların toplamını içinde barındıran mükemmel komplike bir ünite bir yapıdır. Bu cihazı alırken potansiyelini görmek lazım. SmartPhone bence değişmesi gereken bir tabir bunlar artık telefon değil.

" Amiral Gemisi telefon fiyatları cep yakıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amiral Gemisi telefon fiyatları cep yakıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amiral Gemisi telefon fiyatları cep yakıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  2. 2 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  3. 3 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  4. 4 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  5. 5 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  6. 6 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  7. 7 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  8. 8 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  9. 9 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  10. 10 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!