Okunma

Anadolu Cam Tasarım Süresini %50 azalttı


09 Ekim 2009 Cuma 04:19
Anadolu Cam Tasarım Süresini %50 azalttı

Dassault Systemes’in CATIA yazılımını kullanmaya başlamasıyla birlikte, Anadolu Cam, tasarım işlem süresini yarı yarıya indirdi ve müşterilerine daha fazla tasarım alternatifi sunmaya başladı. Sonuç olarak şirket daha fazla sayıda projeyi eşzamanlı olarak yürütebiliyor ve başarısı gözle görülür şekilde arttı.

 

Anadolu Cam, Dassault Systemes’in 3DVIA Composer ve Enovia SmarTeam çözümlerini kullanmayı planlıyor.

 

Tasarımcıların yaptığı en ufak rakam, boyut, parametre değişikliği CATIA ile birlikte anında ve otomatik olarak tüm sistemde yer alıyor ve böylece tasarımdan üretime kadar tüm aşamalarda süreklilik sağlanmış oluyor. Süreç Anadolu Cam’ın yaratıcı ekibinin cam ambalajın ve farklı aksesuarların kalıbını tasarlamasıyla başlıyordu. Tasarlanan kalıplar önce üretiliyor, sonrasında da şişelerin nihai halini alması için fabrikalara gönderiliyordu. Artık, kalıp üreticileri 3 boyutlu verileri kalıbı işlemek için doğrudan kullanabiliyorlar. Bu gelişme yalnızca üretim sürecini kısaltmadı, aynı zamanda 2 boyutlu olarak çizilen tasarımlardan çıkan yanlışlıkları da engelledi.

3 boyutu olarak çalışmak Anadolu Cam’ın müşterileriyle çalışırken tasarımı üretime dönüşmeden izleme sürecisini de kolaylaştırdı. 3 boyutla birlikte artık ürün kolayca görselleştirilebiliyor ve tasarımda istenen değişiklikler gerçek zamanlı olarak yapılabiliyor. Böylece, müşteriler daha üretilmeden ürünlerinin bitmiş halini sanal ortamda görebiliyor.

:: CATIA programını biliyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Anadolu Cam Tasarım Süresini %50 azalttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Anadolu Cam Tasarım Süresini %50 azalttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Anadolu Cam Tasarım Süresini %50 azalttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "