Analytics ve Adwords Hesaplarını Bağlama


27 Mayıs 2013 Pazartesi 06:30
Analytics ve Adwords Hesaplarını Bağlama

Google’ın popüler servislerinden Analytics ve Adwords hesaplarını birbirine bağlayabilirsiniz. Adwords hesabına Google Analytics hesabı bağlamak, reklamlarınıza tıklayıp sitenize gelen kullanıcıların site içerisinde nereye gittikleri en fazla nerede zaman harcadıkları vb. bilgileri analiz etmenize yardımcı olabilir. Bu bilgiler sayesinde reklamlarınızı ve web sitenizi daha iyi hale getirebilirsiniz.

Google Analytics, web sitenize gelen tüm trafiği izleyen bir araçtır. Analytics ile sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, kaç tane sayfa görüntülendiğini, kullanıcıların sitenizde kaç dakika kaldıklarını ve daha derine inersek sayfaları hangi sırayla görüntülediklerini bile ölçümleyebilirsiniz.

Bu bilgiler ile web sitenizin trafiği ve satışlarınızın ne kadarının Adwords’ten geldiğini görebilirsiniz. Ayrıca, sitenize gelen kullanıcıların web sitenizin neresinde çıkmaya karar verdiğini ve kullanıcıların en fazla ilgisini çeken kısımların hangileri olduğunu da belirleyebilirsiniz.

Google Analytics ile Adwords hesaplarınızı bağladığınızda, Analytics istatistiklerinizin bazılarını standart Adwords hesabınıza aktarabilir ve bu istatistikleri yan yana görüntüleyebilirsiniz. Hesapları birbirine bağladığınız zaman bazı Analytics istatistiklerini Adwords hesabınızda görebilmek için sütunlardan eklemeniz gerekmektedir.

Google Analytics verilerini Adwords üzerinde görüntülemenin faydaları

Standart Adwords’ün sunmuş olduğu istatistiklerin yanında Google Analytics verilerini görüntüleyerek, sitenize gelmiş ziyaretçilerin reklamınızı tıkladıktan sonra açılış sayfalarınıza eriştiklerinde ne yaptıklarına dair doğrudan bir bilgi edinirsiniz.

Bu bilgiler size kampanyanız ve reklam gruplarınızın etkileşimi ve stratejisi ile ilgili farklı bir bakış açısı kazandırabilir. Bütçeniz de, reklamlarınıza verdiğiniz teklifler de, açılış sayfalarınızda ve reklam metinleriniz de daha net kararlar almaya yardımcı olabilir.

Not: Hesaplar bağlandıktan sonra, Google Analytics verilerinizin AdWords hesabınızda gösterilmesi birkaç saati bulabilir ve bu verileri görmek için oturumu kapatıp yeniden açmanız gerekebilir.

:: Analytics ve Adwords hesaplarınızı bağladınız mı?

Yazan: Sempeak Google Reklam Ajansı
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Analytics ve Adwords Hesaplarını Bağlama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Analytics ve Adwords Hesaplarını Bağlama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Analytics ve Adwords Hesaplarını Bağlama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
  2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
  3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
  4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
  5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
  6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
  7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
  8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
  9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
  10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar